Sakarya'da FETÖ okullarında eğitim gören öğrencilerin kamuda çalışan velileri tespit ediliyor

SAKARYA Valiliği darbe girişimi sonrasında kapatılan bazı okullarda çocuğu eğitim gören kamu görevlilerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Haberler 10.08.2016, 17:39
Sakarya'da FETÖ okullarında eğitim gören öğrencilerin kamuda çalışan velileri tespit ediliyor
Zafer TOKUŞ-Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya), () - SAKARYA Valiliği darbe girişimi sonrasında kapatılan bazı okullarda çocuğu eğitim gören kamu görevlilerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Sakarya Valiliği darbe girişiminin ardından kapatılan bazı okullarda eğitim gören çocukların, kamu kurumlarında görevli velilerinin tespiti için çalışma başlattı. Her ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde çalışma yapması istenildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 12 özel okula el konulduğuna dikkat çekerek, "Bu okullardan bazılarında anne babaları kamu görevlisi olan öğrencilerin velilerinin kimler olduğunun tespiti için araştırma başlattık. Araştırmayı her ilçe milli eğitim müdürlüğü kendi bünyelerinde soruşturuyor" dedi.

Vali Coş araştırmanın aralarında fatih okullarının da bulundugu 9 okulu kapsadığını söyledi. Bu 9 okulda yaklaşık 4 bin öğrencinin eğitim gördüğü belirtildi.

Bu arada, Sakarya'da darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarında başlatılan soruşturmada bin 340 kamu görevlisinin açığa alındığı öğrenildi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@