Şahin: Ak Parti İktidarına Geçmişten Daha Fazla İhtiyacı Var Türkiye'nin

KARABÜK (ANKA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “...

Haberler 25.10.2015, 13:20
Şahin: Ak Parti İktidarına Geçmişten Daha Fazla İhtiyacı Var Türkiye'nin

KARABÜK (ANKA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “AK Parti iktidarına geçmişten daha fazla ihtiyacı var Türkiye'nin” dedi.

AK Parti internet sitesinde yer alan bilgiye göre, seçim çalışmaları kapsamında Karabük'te bulunan Şahin, partisinin İl Başkanlığınca düzenlenen “Beşbinevler Toplantısı”na katıldı.

Karabük'te hayata geçirilecek projelerden bahseden Şahin, işsizlik sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

“AK Parti iktidarına geçmişten daha fazla ihtiyacı var Türkiye'nin” diyen Şahin, şunları kaydetti:

“7 Haziran seçimlerinden sonra bu bölücü terör örgütü, 'Kurt, puslu havayı sever' dercesine yeniden eylemlere başladı. Şırnak'ta, Yüksekova'da, birtakım yerlerde kurtarılmış bölgeler oluşturmaya çalıştı. Hendekler kazdı. 'Türkiye Cumhuriyeti' demez onlar, 'TC' derler, 'Buraya TC'nin askeri, polisi giremez' dediler. Onlara gerekli dersi vermek, bunları yapamayacaklarını göstermek, 'Türkiye dağ başı değildir, her isteyen istediğini yapamaz' demek gerekiyordu."

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelede en kapsamlı çalışmalarını yaptığını vurgulayan Şahin, "Terör örgütü gerek sınır ötesinde gerekse yurt içinde çok ciddi zayiatlar verdi. Şimdi baskıyla oy verdirilen güneydoğudaki halkımız, yavaş yavaş kendine gelmeye ve güven duymaya başladı. Hangi soydan gelirse gelsin, anadili ne olursa olsun, bu ülkenin mayasında vatan sevgisi, iman vardır. Bu terör örgütü bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başlatılan çalışmaların sekteye uğramadan devam etmesi gerektiğini belirten Şahin, "AK Parti olarak terör örgütünün artık silahları bırakmasını, bir an önce bu sevdadan vazgeçmesini istiyoruz. Aksi halde terörün kökünü kazımaya niyetliyiz ve kararlıyız" diye konuştu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@