Sağlıklı Dişler İçin Öğrencilere Dış Macunu Ve Fırçası

İSTANBUL Avcılar'da çocuklara erken yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla Avcılar Belediyesi tarafından okullarda öğrencilere diş macunu ve diş fırçası hediye edilmesine başlandı.

Haberler 23.11.2015, 12:23
Sağlıklı Dişler İçin Öğrencilere Dış Macunu Ve Fırçası
(DHA)- İSTANBUL Avcılar'da çocuklara erken yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla Avcılar Belediyesi tarafından okullarda öğrencilere diş macunu ve diş fırçası hediye edilmesine başlandı.

'Ağız ve Diş Sağlığı Haftası' etkinlikleri kapsamında Tahtakale Mahallesi'ndeki Şehit Şerife Bacı ile Yeşilkent Mahallesi'ndeki Leyla Bayram İlkokulu'na giden Belediye Başkanı Handan Toprak, kitap okuma, diş fırçalama ve temizlik gibi alışkanlıkların küçük yaşlarda kazanıldığını söyledi. Öğrencilerin sağlıklı dişlere sahip olması hem de diş fırçalama alışkanlıklarını sürekli hale getirmek için 'Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda öğrencileri ziyaret ederek onlara diş macunu ve diş fırçası hediye ettiklerini belirten Toprak, "Ağzımızı temiz tutmak için bizlere aynı zamanda estetik güzellik veren dişlerimizi temiz tutmamız lazım. Dişlerimizi her sabah ve akşam yemeğini yedikten sonra ilk 20 dakika içerisinde mutlaka fırçalamalıyız" dedi. Avcılar Belediyesi tarafından diğer okullardaki minik öğrencilere diş macunu ve diş fırçası hediye edileceği belirtildi.


 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@