Sağlık -Sen Başkanı Memiş: Bombadan Rant Elde Etmeye Çalışmak Ülkeye İhanettir

ANKARA (ANKA) –Ankara’da patlatılan bombanın Türkiye’nin huzuruna ve geleceğine yöne...

Haberler 13.10.2015, 12:50
Sağlık -Sen Başkanı Memiş: Bombadan Rant Elde Etmeye Çalışmak Ülkeye İhanettir

ANKARA (ANKA) –Ankara’da patlatılan bombanın Türkiye’nin huzuruna ve geleceğine yönelik olduğunu ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Böyle bir ortamda kişisel rant ve hesaplar uğruna 20 gün sonraki seçimde oy toplama derdine düşerek hareket etmek, bu ülkeye, insanına ve geleceğine ihanettir” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, birlik ve beraberlik içinde Türkiye üzerinde oynanan oyunların bozulması gerektiğini ifade ederek, sorumsuzca hareket etmenin, oy peşinde koşmanın, sahip oldukları unvan ve makamları küçültmenin kabul edilebilir bir durum olmadığını vurguladı.

-“GELECEK YÜZ YILIN SINIRLARINI ÇİZMEYE ÇALIŞIYORLAR”-

Yüz yıl önce Ortadoğu ve Afrika’da cetvelle sınır çizen ulusallar arası güçlerin bugün de gelecek yüz yılın sınırlarını çizmeye çalıştığını aktaran Memiş, “Böyle bir ortamda, kişisel rant ve hesaplar uğruna 20 gün sonraki seçimde oy toplama derdine düşerek hareket etmek, bu ülkeye, insanına ve geleceğine ihanettir. Toplumun bütün kesimlerinin ve özellikle emek örgütlerinin, terörden rant devşirme ve kendi ideolojik hedeflerine yönelik kazanım peşinde olmaması gerekir. Siyasi ideolojilerine hizmet amacıyla, çalışanlar istismar edilmemelidir” dedi.

Memiş, canlı bombanın faillerinin ve arkasındaki güçlerin tespit edilmesinin yanı sıra ihmali olanların bulunmasına yönelik atılacak somut adımların da, vicdanları rahatlatarak birlik ve beraberliği güçlendirerek güven tesisine önemli bir katkı yapacağını kaydetti.

Açıklamasında sağlık çalışanlarına teşekkür eden Metin Memiş, hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@