Sağlık çalışanlarına şiddet durdurulamıyor! Ambulansa atılan kaldırım taşı sağlık çalışanının kaburga kemiğini kırdı

Son dönemde daha da sık gündeme gelen sağlık çalışanlarına uygulanan fiziksel şiddet önüne geçilemez bir hal almaya başladı. Yerde yatan ve sağlık çalışanlarının ilgilenmek istediği şahıs bir sağlık çalışanının kaburga kemiğini kırdı.

Ambulansa atılan kaldırım taşı sağlık çalışanının kaburga kemiğini kırdı!

Olay dün Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde meydana geldi. Yolda yatar bir vaziyette beklediği tespit edilen S.D.'yi gören vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi. Bunun üzerine yerde yatan şahsa yardım etmek için olay yerine ulaşan sağlık çalışanları neye uğradığını şaşırdı! 

Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yerde yatan şahıs sağlık çalışanlarının müdahalesi sırasında saldırıda bulundu. Yaşanan bu saldırı esnasında sağlık çalışanları adeta neye uğradığını şaşırdı. Pek çok kaldırım taşını sağlık çalışanlara ve ambulansa fırlatan S.D. iki taşın sağlık çalışanlarının göğsüne birinin de ambulansa gelmesine neden oldu. 

Sağlık çalışanlarına şiddet durdurulamıyor! Ambulansa atılan kaldırım taşı sağlık çalışanının kaburga kemiğini kırdı

BİR SAĞLIK ÇALIŞANININ KABURGA KEMİĞİ KIRILDI! 

Olayın ardından edinilen bilgilere göre camlara ve sağlık çalışanlarına isabet eden taşların ağır sonuçlarının olduğu görüldü. Olayın ardından kaçmaya çalışan şahıs için yakalama çalışmaları başlatıldı. Göğsüne kaldırım taşı isabet eden bir sağlık çalışanının kaburga kemiğinin kırıldığını ve de darp raporu alarak şikayetçi olduğu öğrenildi. 

BAŞKA BİR AMBULANSA DAHA SALDIRDI! 

Bu saldırının gerçekleşmesinin ardından çok geçmeden, yaklaşık olarak 1 ya da 2 saat sonra başka bir ambulansa daha saldırdığı tespit edilen şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi. 

SONRAKİ HABER