Sağlık Bakanlığından Bakanın Yakını O Uçakta Değil Açıklaması

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanlığı, 10 Ekim’de Ankara’da patlayan bomba sonucu yaralanan bir vatandaşın...

Haberler 27.10.2015, 17:00
Sağlık Bakanlığından Bakanın Yakını O Uçakta Değil Açıklaması

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanlığı, 10 Ekim’de Ankara’da patlayan bomba sonucu yaralanan bir vatandaşın nakledildiği uçakla Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun bir yakınının seyahat ettiği yönündeki haberlere ilişkin, "Ambulans uçakla, terör mağduru yaralı ile birlikte  Bakanımızın bir yakınının seyahat ettiği iddiası tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Söz konusu ambulans uçakla sevk edilen diğer hasta, havale geçiren ve solunum cihazına bağlı prematüre bir bebektir. Durum böyle iken, ambulans uçakta Bakanımızın bir yakınının seyahat ettiği iddiasında bulunmak insaf ve izan sınırlarının ötesine geçmiştir" açıklamasında bulundu. 

Sğlık Bakanlığı açıklamasında "CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın Çan'ın Bakanımıza yönelttiği soru önergesine dayandırılarak medyada yer alan haberlerde, 10 Ekim 2015 günü Ankara'da patlayan bomba nedeniyle yaralan vatandaşımızın nakledildiği Ambulans Uçakta, Bakanımızın bir yakının seyahat ettiği iddiaları yer almaktadır" denildi. 

Söz konusu iddiaların asılsız ve gerçekdışı olduğu savunulan açıklamada, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için  açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtilen Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

“15 Ekim 2015 tarihinde ambulans uçakla, gerekli tedavileri yapılmış terör mağduru  yaralı ve 4 aylık havale geçiren aynı zamanda solunum cihazına bağlı, prematüre bir bebeğin nakli planlanmıştır. Ambulans uçak, Ankara’dan saat 16:41'de kalkmış, uçuş esnasında bebeğin genel durumunun bozulması üzerine saat 17:21’de Denizli Çardak Havaalanı'na zorunlu iniş yapmıştır.

Yaralının, Denizli’den- İzmir’e karayoluyla naklinin, ambulans uçağın iniş-kalkış yapmasından daha kısa zamanda olacağı kanaatine varılmıştır. Ayrıca yaralının genel durumu da, söz konusu mesafeyi karayolu ile tolere edeceği yönünde değerlendirilmiştir. Bu nedenle terör mağduru yaralı İzmir’e kara ambulansı ile sevk edilmiştir.

Tüm bunlardan da anlaşılacağı üzere ambulans uçakla, terör mağduru yaralı ile birlikte  Bakanımızın bir yakınının seyahat ettiği iddiası tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Söz konusu ambulans uçakla sevk edilen diğer hasta, havale geçiren ve solunum cihazına bağlı prematüre bir bebektir. Durum böyle iken, ambulans uçakta Bakanımızın bir yakınının seyahat ettiği iddiasında bulunmak insaf ve izan sınırlarının ötesine geçmiştir." (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@