Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

ANKARA(ANKA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesileyle güçlü...

Haberler 28.10.2015, 18:40
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

ANKARA(ANKA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesileyle güçlü demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan 1 Kasım Genel Seçimlerinin “huzurlu” bir ortamda gerçekleşmesi temennisinde bulunarak, Cumhuriyet Bayramı’nın Türkiye’ye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92.yıl dönüü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müezzinoğlu mesajında, Cumhuriyetin 92. yıla ulaşmasının milletçe mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde Dünyaya örnek bir kurtuluş destanı sonrasında adeta küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti 92 yaşında. Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her buhranın üstesinden gelmeyi başarmış ve her defasında dünya sahnesinde hak ettiği yerini almıştır. Geçen yıllar ülkemiz için kolay olmadı. İçte ve dışta güçlü engellerle karşılaştık, büyük mücadeleler verdik. Bugün de terörle ve farklı senaryolarla ülkemizin önüne setler çekilmeye çalışılıyor. Ancak bu büyük milletin cesareti, feraseti, mücadele arzusu en önemlisi de birlikteliği ülkemizin önündeki engelleri bir bir aşmamızı sağladı. Birlik oldukça, kenetlendikçe büyüdük; büyüdükçe kazandık. Bundan sonra da öyle olacaktır” dedi.

-“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA AYNI KARALILIKLA AYNI AZİMLE DEVAM EDEREK”-

Bakan Müezzinoğlu, sağlıkta büyük dönüşümler yaşandığını, Türkiye’nin ilkel şartlarda hizmet veren sağlık tesislerini yenilediklerine vurgu yaptığı mesajında, “Hizmet kalitesiyle donanımıyla nitelikli insan kaynağı ve en önemlisi sürdürülebilir finansmanıyla dünyaya örnek bir sağlık sistemi oluşturduk. Bu kazanımları asla yeterli görmüyoruz.  Önümüzde 2023 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. 8 yıl sonra, Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi ve istiklal uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@