Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Derin Kültürel Bağlarımız Bizleri İlelebet Birarada Tutacaktır

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Müezzinoğlu ...

Haberler 23.09.2015, 13:55
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Derin Kültürel Bağlarımız Bizleri İlelebet Birarada Tutacaktır

ANKARA (ANKA) -Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Müezzinoğlu Kurban Bayramı mesajında, “Bu ülkede huzur istemeyenlerin tüm gayretlerine rağmen, bu güzel coğrafyada, bin yıldır var olan derin kültürel bağlarımız ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizleri kardeşçe ilelebet bir arada tutacaktır” dedi.

Kurban Bayramına, Türkiye’de yaşanan üzücü olaylardan dolayı maalesef buruk bir şekilde girildiğini ifade eden Müezzinoğlu, mesajında “Kaybettiğimiz şehitlerimizin acısını milletçe yüreğimizde hissediyoruz. Bölge halkımızın sağlığı için görevi başında olan sağlık çalışanlarımızı da terör örgütünün hain pusularında yitirdik. Saldırılarda şehit düşen Diyarbakır Dicleli Hekimimiz Abdullah Biroğul’a, Şırnak Cizreli Hemşiremiz Eyüp Ergen ile Diyarbakırlı Eczacımız Yunus Koca’ya Allah’tan rahmet, eşleri ve yakınları şehit olan tüm sağlık çalışanlarımıza ise sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı’nın, vatandaşların huzur içinde bayramlarını geçirebilmeleri için gereken tüm tedbirleri aldığını ifade eden Müezzinoğlu, hastanelerde, başta acil servisler olmak üzere her hangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli planlamaların yapıldığını kaydetti.  Müezzinoğlu, “Böylesi özel günlerde bile insanımızın sağlığı için büyük fedakârlıklarla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bayramlarını kutluyorum” dedi.

-“BAYRAMDA BESLENMEYE AYRICA ÖZEN GÖSTERİLMELİ”-

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, vatandaşlardan, veteriner kontrolünden geçirildiğinden emin oldukları kurbanlarını, resmi kurumların belirlediği hijyenik ortamlarda, uzmanlara kestirmelerini, kesimler sonrasında da medeniyete yakışmayan görüntüler sergilememelerini istedi.

Vatandaşlardan bayramda beslenmelerine ayrıca özen göstermelerini isteyen Müezzinoğlu, “Vatandaşlarımız yağsız veya az yağlı etleri tercih etmeli, aşırı et ve tatlı tüketiminden kaçınmalıdır. Yüksek tansiyon, kalp-damar, şeker hastalığı, mide gibi rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ayrıca dikkat etmelidir” ifadelerini kullandı. 

Bakan ayrıca, bayram dolayısıyla direksiyon başına geçen vatandaşlardan da bu sevinçli günleri mateme çeviren kazaların yaşanmaması için trafik kuralları konusunda daha duyarlı olmalarını ve hız yapmamalarını rica etti. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@