Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısı En Çok Artan Ve Azalan İlleri Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs kısıtlamalarının yeniden şekilleneceği 1 Mart'a kısa bir süre kala vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan illeri açıkladı. Hangi illerde koronavirüs salgını yüksek risk oluşturuyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısı En Çok Artan Ve Azalan İlleri Açıkladı!

Türkiye'de 1 Mart 2021 pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısının ardından koronavirüs ile mücadele kapsamında yerinde karar dönemine geçiş yapılarak kısıtlamaların kapsamları il bazında yeniden değerlendirilecek.NORMALLEŞMEYE NASIL GEÇİLECEK?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak, “1 Mart Pazartesi günü kabine toplantısında yerinde karar uygulamasına dair normalleşme adımlarına yönelik kritik kararlar alınacak. İllerdeki vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli şeklinde bir sınıflandırma yapılacak. Bu sınıflandırmaya göre ksııtlamar gevşetilip arttırılabilecek.” demişti.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir açıklamada bulunarak illerde koronavirüs vaka sayılarına dair bilgilendirme yaptı. Bir tablo paylaşan Bakan Koca 100 Bin nüfusta vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan illeri ilan etti.VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLERİN LİSTESİGeçen haftaya göre karşılaştırma yapan Bakan Koca vaka sayısı en çok azalan iller hakkında, “Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük, Hatay, Adana, Nevşehir, Bartın, Iğdır ve Uşak'ta vaka sayılarında önemli oranlarda azalma meydana geldi. En ciddi azalmayı Trabzon'un kaydettiğini görüyoruz. Bir önceki hafta bu ilimiz 100 bin nüfus hesaplamasında zirvedeydi.” dedi.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLERİN LİSTESİVaka sayısı en fazla artan illeri de duyuran Bakan Koca, “Ordu,Giresun, Samsun, Tokat, Bolu, Sakarya, Ardahan, Adıyaman, Tekirdağ ve Kırklareli'nde vaka sayılarının geçen haftaya göre arttığını görüyoruz. Ordu, Giresun, Samsun ve Tokat'ta önemli bir artış takip ediyoruz. Bu illerimizde daha duyarlı hareket edilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

NORMALLEŞME AÇIKLAMASI!Normalleşme adımlarının bir anda atılamayacağının altını çizen Bakan Fahrettin Koca, “Tablo ortada ve biz ülkece normalleşmeyi talep ediyoruz. Ancak bunu tüm illerimiz ilk etapta başaramayacak. Vaka sayısı az olan illerimiz normalleşecek ve diğer iller de vaka sayılarını azaltarak normalleşmeye geçiş yapacaklar. Lakin şunu net şekilde ifade etmeliyim. Normalleşmek için daha çok emek vermemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@