Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısı En Çok Artan Ve Azalan İlleri Açıklayarak Uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son bir haftada vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan illeri açıklayarak uyarılardı bulundu. Bakan Koca tedbirlere uyularak tüm illerin mavi kategorilere sokulması gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Vaka Sayısı En Çok Artan Ve Azalan İlleri Açıklayarak Uyardı!

Türkiye'de yeni kontrollü normalleşme döneminde illerde uygulanan kısıtlamaların mahiyeti vaka sayılarına göre değişiklik gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu kapsamda son bir haftada vaka sayısı en çok artan ve en çok azalan illeri açıkladı.VAKA SAYISI EN FAZLA ARTAN İLLERSağlık Bakanı Fahrettin Koca 100 bin nüfusa göre vaka sayılarında en fazla artış olan illeri açıkladı. Bu açıklamaya göre güncel haftanın rekorunu Sinop kırdı. Bir haftalık sürede Sinop'un vaka sayı neredeyse yüzde 100 artış gösterdi. 100 binlik hesaplamada ortalama 154 kişilik vaka sayısı artışı ile Sinop ortalama olarak en fazla vaka görülen il oldu. Sinop'u 95 vaka sayısı artışla Kilis, 86 vaka sayısı artışla Samsun, 73 vaka sayısı artışla Amasya, 72 vaka sayısı artışla Edirne, 62 vaka sayısı artışla Tokat, 49 vaka sayısı artışla Yalova, 37 vaka sayısı artışla Gümüşhane, 33 vaka sayısı artışla Bartın ve 31 vaka sayısı artışla Konya takip etti.

VAKA SAYISINI EN ÇOK AZALAN İLLERSağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta vaka sayısı en fazla azalan illeri de açıkladı. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamaya göre bu konuda en başarılı il Ordu oldu. Ordu'da bir hafta içerisinde yaklaşık 21 vaka sayısı azalışı meydana geldi. Ancak Ordu en çok vaka görülen illerden olduğu için çok yüksek riskli olmaya devam ediyor. Ordu'yu 14 vaka sayısı azalışıyla Bolu, 13 vaka sayısı azalışıyla Trabzon, 13 vaka sayısı azalışıyla Nevşehir, 9 vaka sayısı azalışıyla Karaman, 7 vaka sayısı azalışıyla Uşak, 7 vaka sayısı azalışıyla Yozgat, 5 vaka sayısı azalışıyla Erzincan, 5 vaka sayısı azalışıyla Sivas ve 5 vaka sayısı azalışıyla Çankırı takip etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüm illerin normalleşmesi gerektiğine dikkat çekerek, “100 bin nüfusluk hesaplamayla vaka sayısı en fazla artan ve en fazla azalan iller belli oldu. Tüm illerimizi risksiz kategoriye sokmamız için tedbirlere milletçe uymamız gerekiyor. Bunu biz Türkiye olarak başarırız.” dedi.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@