Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Duyurdu! Türkiye'de Vaka Sayısı En Çok Artan Ve En Çok Düşen İllerin Listesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaparak Türkiye'nin 81 ilinde vaka sayısı en çok artan 5 ili ve en çok azalan 5 ili açıkladı. Bakan Fahrettin Koca vatandaşlara koronavirüs salgını uyarısı yapmaya devam etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Duyurdu! Türkiye'de Vaka Sayısı En Çok Artan Ve En Çok Düşen İllerin Listesi!

Türkiye'de koronavirüs kısıtlamalarında 1 Mart'tan itibaren yeni döneme geçiş yapılacak. Kademeli normalleşmede illerin vaka sayıları ve oranlarının büyük rolü olacak. Bu nedenle son vaka sayılarına yönelik büyük bir merak yaşanmaya başlandı.

KADEMELİ NORMALLEŞME!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdığan, 1 Mart 2021'den itibaren kademeli normalleşmeye geçileceğini duyurdu. Kademeli normalleşme sisteminde her il için ayrı karar verilebilecek. Türkiye'nin 81 ili 4 ayrı gruba ayrılacak. 1. grupta yer alacak olan iller vaka sayıları en düşük orana sahip olan iller olacak. Ayrıca koronavirüs aşısı oranı da belirleyici rol üstlenecek.

VAKA SAYISI ORANI EN ÇOK ARTAN İLLERİN LİSTESİ!

Kısıtlamaların kaldırılmasında büyük bir etki edecek olan vaka sayılarına yönelik bugün önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son günlerde vaka sayısı en çok artan ve en çok düşen illeri açıkladı. Bakan Koca'nın yaptığı bilgilendirmeye göre Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale için alrm zilleri çalmaya başladı. Bilecik'te vaka sayısı artış oranı yüzde 68,39, Erzincan'da vaka sayısı artış oranı yüze 52,18, Kilis'te vaka sayısı artış oranı yüzde 47,27, Uşak'ta vaka sayısı artış oranı yüzde 31,18 ve Çanakkale'de vaka sayısı artış oranı yüzde 30,57 olarak açıklandı. Bu illerde koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılması için vaka sayılarında ciddi anlamda düşüş meydana gelmesi beklenecek.

VAKA SAYISI ORANI EN ÇOK DÜŞEN İLLERİN LİSTESİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aynı zamanda koronavirüs vaka sayısı en çok azalan 5 ili de açıkladı. Buna göre bu iller Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl oldu. Bakan Koca'nın paylaştığı verilere göre Bitlis'te vaka sayıları yüzde 49,53, mardin'de vaka sayıları yüzde 38,20, Kastamonu'da vaka sayıları yüzde 36,79, Yalova'da vaka sayıları yüzde 36,73 ve Bingöl'de vaka sayıları yüzde 26,66 oranında azaldı. Bu illerin kademeli normalleşmede avantajlı oldukları bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs tedbirlerinden kurtulmak için tedbirlere uyulması gerektiğini hatırlatarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@