Sağanak Yağmur Ordu ve Samsunu'u Felç Etti

ORDU'da akşam üzeri başlayan sağanak yağış nedeniyle 100'e yakın ev ve işyeri su altında kaldı.

Haberler 13.10.2015, 22:15
Sağanak Yağmur Ordu ve Samsunu'u Felç Etti
(DHA)- ORDU'da akşam üzeri başlayan sağanak yağış nedeniyle 100'e yakın ev ve işyeri su altında kaldı. Ordu-Giresun karayolunda su birikintileri nedeniyle uzun araç konvoyları oluştu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün, Orta ve Doğu Karadeniz bölümünde sağanak yağışların, Samsun’un doğusunda, Ordu ve Giresun çevrelerinde etkili olacağı uyarısının ardından yaşanan sağanak yağış, Ordu ve Samsun'da yaşamı olumsuz etkiledi. Ordu'nun merkez Altınordu İlçesi'nde yaklaşık 30 dakika süren şiddetli sağanak yağış, rögarların tıkanması nedeniyle su baskınlarına neden oldu. Şarkiye, Selemiye ve Düz mahallerinde etkili olan yağış nedeniyle sular altında kalan 100'e yakın ev ve işyerinde hasar meydana geldi. Ordu-Giresun Karayolu'nda yoldaki su birikintileri nedeniyle araçlara zor anlar yaşattı. Uzun araç konvoyları oluştu. Bazı sürücüler ise yollarda mahsur kaldı. Belediye ekipleri ve vatandaşlar suları tahliye ederek hasarlarını gidermeye çalıştı.

Samsun'da da etkili olan sağanak yağış vatandaşlara hayatı olumsuz kıldı. Akşam saatlerinde işten çıkıp eve giden bazı vatandaşlar yağmura yolda yakanırken zor anlar yaşadı. Yollardaki su birikintileri hem yayalara hem de sürücülere sıkıntı yaşattı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@