Safsataları atasözü diye aramıza soktular

DARBE girişimi ardından başlatılan ‘Demokrasi nöbeti’nin son gününde çeşitli ilçeleri dolaşarak destek veren Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, bazı safsataların ‘Atasözü’ olarak benimsetilerek milleti...

Haberler 11.08.2016, 12:05
Safsataları atasözü diye aramıza soktular
DARBE girişimi ardından başlatılan ‘Demokrasi nöbeti’nin son gününde çeşitli ilçeleri dolaşarak destek veren Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, bazı safsataların ‘Atasözü’ olarak benimsetilerek milleti parçalamak isteyenlerin tokadı yediğini söyledi.

Avcılar’daki Merkez Mahallesi’nde sürdürülen ‘Demokrasi nöbeti’nin son gününe katılarak platformdan konuşma yapan Başkan Develioğlu, şöyle dedi:
“Bu ülkede bazı safsataları ‘atasözleri’ diye içimize soktular. Dediler ki; ‘Bana dokunmayan yılan, bin yıl yaşasın’, ‘Her koyun kendi bacağından asılır’, ‘Üzümünü ye bağını sorma.’ Bizim ecdadımız Viyana kapılarından geçerken bir bağdan bir salkım üzüm alıyor parasını asıyor. Biz böyle bir ecdadın torunuyuz. Nasıl olur benim ecdadım bunu söyler. Saftasa olan bazı sözleri aramıza soktular, bizi parçalamaya kalktılar. Bazıları bunları atasözü zannetti. Bunların yerleştiğine inandılar. Bu milleti ‘Hem siyaseten, hem meşrep, hem ırkiyet olarak parçaladık, bu milleti, bu ülkeyi bölmenin zamanı geldi’ dediler. Ama 15 Temmuz’da 7 Ağustos’ta tokadı’ yediler.”

Avcılar’dan Beylikdüzü’ne giden Başkan Develioğlu, izleyicilerden birisinin taşıdığı 'Eyy Obama! Beslediğin yılan gün gelecek seni de sokacak' dövizini çok beğendiğini söyledi.  Konuşmadan sonra platformdaki büyük ekrana Beştepe’den yapılan Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması izlettirildi.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@