Şadırvandan lahit çıktı

BALIKESİR'in Edremit İlçesi'ndeki tarihi Pazarlık Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları sırasında, fayansları sökülen şadırvandan mermer lahit çıktı. Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Edremit'teki 106 yıllık tarihi geçmişe...

Haberler 14.04.2016, 19:18
Şadırvandan lahit çıktı
BALIKESİR'in Edremit İlçesi'ndeki tarihi Pazarlık Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları sırasında, fayansları sökülen şadırvandan mermer lahit çıktı.
Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Edremit'teki 106 yıllık tarihi geçmişe sahip Pazarlık Camisi'nde, geçen hafta restorasyon çalışması başlattı.

Restorasyon ihalesini alan şirketin çalışmaları sırasında, fayansları sökülen caminin şadırvanından mermer lahit çıktı. İçi ve dışı fayansla kaplanmış olan lahite, şamandıralı sistem kurulup, su deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine müteahhit firma şadırvandaki çalışmaları durdurdu. Şadırvandaki lahit fotoğraflanıp Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne gönderildi. Bugüne kadar şadırvanda bir lahit olduğundan haberdar olmayan Edremit Müftüsü Kemal Karadeniz ile cami cemaati büyük şaşkınlık yaşadı.

Müftü Karadeniz, "Müteahhidin verdiği bilgi üzerine dün itibariyle Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden uzmanlar geldi. Ama şadırvandaki lahitle ilgili ne yapılacağına Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan gelecek yanıta göre karar verilecek. Lahitin tarihi ve arkeolojik değerinin olup olmadığının araştırmalar sonucu ortaya çıkacak" dedi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@