Sadece Mısır Bulamacı Yiyorlardı Deniz Feneri Derneği Gitti

ANKARA (ANKA) - Deniz Feneri Derneği’nin vekâlet Kurban kesimleri için gittiği ülkelerden birisi de Zimbabve Cumhuriyeti oldu.

Haberler 26.09.2015, 16:45
Sadece Mısır Bulamacı Yiyorlardı Deniz Feneri Derneği Gitti

Dernek’ten yapılan açıklamaya göre Afrika kıtasının güneyinde, denize kıyısı olmayan yoksul bir ülke olan Zimbabwe şu an sömürge olmasa da resmi yazışma dili olarak İngilizce kabul ediliyor. Kurban kesimlerini tamamlayan ve et görevini de tamamlayan Deniz Feneri ekibi başkent Harare’ye 45 km uzaklıktaki Norton yetimhanesini ziyaret etti.

-SADECE MISIR LAPASI YİYORLAR-

Deniz Feneri Kurban kesim gönüllüsü Halit Bitkin’in yetimhane hakkında açıklaması şöyle oldu:

“Norton yetimhanesinde 38 yetim çocuk var. Maalesef bunların 20 den fazlası HIV virüsü taşıyor. Resmi yazışma dilleri İngilizce, ancak İngiltere aşı göndermemiş. Çocuklara 29 - 30 yaşlarına kadar yaşayabilecekleri söylenmiş. Vefat edene kadar ki hayatları da zor geçiyor. Burası yokluk adına her şeyin var olduğu bir yetimhane. Gıda ihtiyaçları, çok ama çok fazla. Sadece mısır lapası bulabiliyorlar. Gerçi diğer yetimhanelerdeki gıda sorunu da farklı değil ancak Norton çok acı. Deniz Feneri Derneği Zimbabve’de kalıcı projeler yapmaya başladı.
Dileğimiz niyetimiz Türk halkının hamiyetperver insanlarının iyilikleri ile buradaki çaresiz insanların hayatlarına ışık tutabilmek.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@