Rusların Türkiye'de Emlak Alımlarına Yasak İsteniyor

Rus uçağını düşüren Türkiye’ye misilleme olarak bir dizi yaptırım uygulamaya koyan Rusya’da, Rusların Türkiye’de emlak alımlarının da yasaklanması isteniyor.

Haberler 10.12.2015, 16:46
Rusların Türkiye'de Emlak Alımlarına Yasak İsteniyor

MOSKOVA(ANKA) – Rus uçağını düşüren Türkiye’ye misilleme olarak bir dizi yaptırım uygulamaya koyan Rusya’da, Rusların Türkiye’de emlak alımlarının da yasaklanması isteniyor. St. Petersburg parlamentosu üyesi Vladimir Petrov, Rusların Türkiye’de emlak almasını ve kiralamasını yasaklayan bir yasa tasarısı hazırladı.

Russia Today kanalına göre, St. Petersburg parlamento üyesi Vladimir Petrov, Rusların Türkiye’de ev satın almasını ve kiralamasını yasaklayan bir yasa tasarısı hazırladı. Rus idari hukukunda değişiklik öngören söz konusu yasa tasarısıyla Türkiye’de ev veya daire satın alan veya kiralayan Ruslar için mevcut kura göre  2 bin 170 ile 4 bin 340 dolar tutarında bir para cezası isteniyor. 

Vladimir Petrov, İzvestia gazetesine yaptığı açıklamada başlıca kaygısının, Rus vatandaşlarının “güvenliği” olduğunu savunurken Türkiye’de Rus vatandaşlarına ait gayri menkullere el konulması olasılığının dışlanmaması gerektiğini öne sürdü. 

Haberde ayrıca, Türkiye’deki emlak satışlarına aracılık eden bir Rus şirketi yöneticisinin de uçak olayından sonra alımların önemli ölçüde düşüşe geçtiğini, bu durumun hala devam ettiğini söylediğine dikkat çekiliyor.(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@