Ruslar Türkiye'ye Akın Ediyor! Biletini alan Türkiye'de o şehri seçti!

24 Şubat tarihinde Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaşın hala devam etmesiyle birlikte Rusya Lideri Putin geçtiğimiz gün askeri seferberlik ilan etmişti. Askeri seferberliğin ardından Rusya'da yaşayan pek çok kişi uçak biletini aldığı gibi Türkiye'ye akın etti.

Ruslar Türkiye'ye Akın Ediyor! Biletini alan Türkiye'de o şehri seçti!

Ukrayna Lideri Zelenskiy ve Rusya Lideri Putin arasında yaşanan gerginlikler Rusya'nın Ukrayna sınırına gitmesiyle birlikte 24 Şubat tarihinde resmi anlamda savaşa neden olmuştu. Savaşın başlamasının ardından her iki ülkede de can kayıpları olurken gelen görüntüler dünyanın gündemine oturmuştu. 

Aylar önce başlayan savaşın hala devam etmesiyle birlikte dün Rusya Lideri Putin'in askeri seferberlik ilan etti. Askeri Seferberlik ilan edilmesinin ardından Rusya'da yaşayan binlerce kişi uçak biletleri alırken Türkiye'nin o şehri özellikle tercih edildi. Kimileri arabalarıyla karadan gitmek isterken kimi Rus vatandaşı uçak biletini tercih etti. 

Rusya'dan Türkiye'ye Geliyorlar!

Geçtiğimiz gün Rusya'da Putin'in askeri seferberlik ilan etmesinin ardından 300 bin yedek asker göreve çağrıldı. Ülkede belli yaşın altındaki tüm erkekler askeri göreve çağrılırken ülkede buna karşı gelmek isteyen kişilerin protestosu sert müdahale ile karşılandı. Sert müdahalenin ardından gelen açıklamalar sonucunda yapılan protestoların 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılacağı bilgisi verildi. 

Ruslar Türkiye'ye Akın Ediyor! Biletini alan Türkiye'de o şehri seçti!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin askeri seferberlik ilan etmesinin ardından ortalık karıştı. Rusya'da birçok kişi bu karara karşı gelirken sokaklarda gerçekleşen protestolara müdahale gecikmedi. Rusya'nın en büyük şehirleri Moskova ve St. Petersburg'tan dün kalkan uçakların en çok Antalya'ya inmesi dikkatlerden kaçmazken Rusya İstanbul ve Antalya biletlerinin fiyatlarının git gide tırmanması da konu oldu. 

Antalya'ya Akın Ettiler!

Putin'in askeri seferberlik ilan etmesinin ardından ülkede kalmak istemeyen Rus vatandaşlar uçak bileti ararken bir çoğu Antalya'yı  tercih etti. Uçak biletlerinin fiyatı git gide tırmanmaya devam ederken bazı Rus vatandaşları ise kendi otomobilleri ile karadan yolculuk yapmak için Finlandiya ve Gürcistan sınırında uzun kuyruklar oluşturdu.

Ruslar Türkiye'ye Akın Ediyor! Biletini alan Türkiye'de o şehri seçti! - Resim : 2

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün açıkladığı kısmi seferberlik kararının ardından yüzlerce protestocu gözaltına alındı. Ülkenin 38 şehrinde de eylemler düzenlenirken sert müdahalelerin uygulandığı ve şimdiden 1300 kişinin gözaltına alındığı bilgisi öğrenildi. Bu gösterilere katılan kişilere ise 15 sene hapis cezası verileceği açıklandı.