RTÜK'ten flaş Cemaat kararı

Neden çıkarıldı...

Haberler 14.10.2015, 23:24
RTÜK'ten flaş Cemaat kararı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), savcılık talebi ile 7 kanalı yayın listesinden çıkaran Digitürk dahil 4 platformu uyardı. Platformlardan, "kanalları neden çıkarttığına dair" bilgi talep etti.

Cemaat'e yakın Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV savcılık talebiyle Digitürk ardından da Tivibu, Kablo TV ve Teledünya platformlarından çıkarılmıştı.

RTÜK, gündem dışı toplantısında bu konuyu ele aldı.

Toplantıda, 4 AKP temsilcisine karşı 5 muhalefet partisi temsilcisi aleyhte oy kullandı.

UYARI KARARI

RTÜK, kararın yasanın, "yayın hizmetlerinin iletimi faaliyetlerine ilişkin uyulması gereken idari, mali ve teknik şartlar üst kurulca belirlenir ve şartları yerine getiren kuruluşlara yayın iletim yetkisi verilir. Platform işletmecileri medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara tarafsızlık ve hakkaniyet ölçülerinde, makul ve ayrımcılık içermeyecek koşullarda hizmet vermek zorundadır. Platform işletmecilerinin medya hizmet sağlayıcı kuruluşlardan alacağı hizmet bedelleri üst kurulun onayı ile belirlenir" maddesini ihlal ettiğine oy çokluğu ile karar verdi.

RTÜK ayrıca, 4 platformun uyarılmasına karar verildi ve söz konusu kanalların neden çıkartıldığına dair bilgi talep etti.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@