RTÜK başkanı yeniden seçildi! 3. kez aynı isim başkan oldu!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, başkanlık seçimi nedeni ile toplantı. RTÜK başkanı Ebubekir Şahin’in iki yıllık görev süresini tamamlaması ile başkanlık seçimleri tekrar yapıldı.

RTÜK başkanı yeniden seçildi! 3. kez aynı isim başkan oldu!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu başkanlığını iki yıldır yürüten Ebubekir Şahin’in başkanlık süresinin dolması nedeni ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu toplandı. Toplantıda yapılan oylama ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu için yeni başkan seçildi. İki yıllık başkanlık süresinin ardından, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu başkanı üçüncü kez Ebubekir Şahin seçildi. Yapılan oylama ile belirlenen isimde, oy çokluğu ile Ebubekir Şahin başkanlığa getirildi.

BAŞKAN VEKİLİ ORHAN KARADAŞ OLDU

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu başkanlığında ikinci görev yılını dolduran Ebubekir Şahin, üçüncü kez başkan seçildi. Yapılan oylama ile belirlenen isim yeniden Ebubekir Şahin oldu ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun düzeni korundu. Başkan vekili seçiminin de gerçekleştirildiği toplantıda, başkan vekili ismi de aynı kaldı. Orhan Karadaş, bir kez daha Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Vekili seçildi.

RTÜK BAŞKANI TEŞEKKÜR ETTİ

RTÜK başkanı yeniden seçildi! 3. kez aynı isim başkan oldu!

Yapılan seçim sonrası Üst Kurul Üyelerine teşekkür eden RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş aynı karede poz verdi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi; ‘’Her zaman ifade ettiğim gibi Üst Kurulumuz, yayıncılık alanında milli güvenlikten taviz vermeyerek çocuk, kadın, yaşlı ve engellilere pozitif ayrımcılık yapmaya devam etti. Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz. Bizlere çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız ile diğer devlet büyüklerimize minnettarım. Kıymetli RTÜK üyelerimize, sektörümüzdeki paydaşlarımıza ve RTÜK'te fedakarca görev yürüten çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.’’

SONRAKİ HABER