Rize’de Zafer Bayramı töreninde şehit ailesine 'Şehadet Belgesi' verildi

RİZE’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıldönümü törenle kutlandı.

Haberler 30.08.2016, 11:52
Rize’de Zafer Bayramı töreninde şehit ailesine 'Şehadet Belgesi' verildi
Muhammet KAÇAR (DHA) - RİZE’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıldönümü törenle kutlandı. Törende, 26 Haziran’da Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında PKK’lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen 28 yaşındaki Uzman Çavuş Emrah Aytemiz’in ailesine Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen 'Şehadet Beratı' verildi. Anne Filiz Aytemiz, berata sarılarak gözyaşı döktü.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Rize Valisi Erdoğan Bektaş ,İl Jandarma Alay Komutanı Albay Semih Coşkun, Belediye Başkanı Reşat Kasap ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören sırasında CHP Rize İl Başkanlığı heyeti de anıta çelenk sundu, ardından töreni izlemeden alandan ayrıldı.

Törende konuşan Yarbay Adem Can, son dönemdeki iç ve dış gelişmelerin Türk varlığı, birliği ve dirliğine yönelik tehditleri tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdiğini belirterek, 15 Temmuz darbe girişimine değindi ve şunları söyledi:
"Gerek içeride, gerek dışarıda aldıkları destek ve kurdukları küresel şer ittifakları ile birlik ve bütünlüğümüze saldırmaya devam eden söz konusu odakların bürünebilecekleri dehşet verici kisveler ve kullandıkları yöntemler, 15 Temmuz kalkışmasında ortaya çıkmıştır. Ne mutlu ki devlet ve milletin tüm kurumları ile uyum içerisinde ortaya koyduğu cansiperane duruşla hain emellerine ulaşmaları bir kez daha engellenmiştir. Tüm dünya görmeli ve anlamalıdır ki tarih yine tekerrür edecek, ilelebet payidar kalacak yüce Türk milleti bu tür hain saldırılara var olduğu sürece asla geçit vermeyecektir. “ 

ŞEHİT AİLESİNE ŞEHADET BERATI VERİLDİ

Törene davet edilen Rizeli şehit Uzman Çavuş Emrah Aytemiz’in annesi Filiz, babası Hüseyin ile kız kardeşi Meltem Aytemiz’e, Rize Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Jandarma Genel Komutanlığı’nca gönderilen Şehadet Beratı verildi. Anne Filiz Aytemiz, oğlunun şehadet beratına sarılarak ağladı. Tören, resmi geçitle sona erdi.

Törenin sonunda aldığı berata sarılan Filiz Aytemiz, “Keşke oğlum sağ olsaydı. Allah kalan bütün askerlerimizi korusun. Hep onlar için dua ediyorum. Askerleri görünce oğlumu hatırlıyorum. Benim oğlum gitti, onlar benim oğlum” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@