Rize'de en iyi çayı demledi, 300 kilo çay kazandı

RİZE'de, 'En İyi Çay Demleme' yarışması yapıldı. Birinci seçilen Nurcan Koçal'a ödül olarak 300 kilo kuru çay verildi.

Haberler 17.08.2015, 13:57
Rize'de en iyi çayı demledi, 300 kilo çay kazandı

(DHA)- RİZE'de, 'En İyi Çay Demleme' yarışması yapıldı. Birinci seçilen Nurcan Koçal'a ödül olarak 300 kilo kuru çay verildi.

Rize Belediyesi'nin, 'Yaz Spor Şenlikleri' kapsamında Rize Ticaret Borsası'nın düzenlediği En İyi Çay Demleme yarışmasına 60'ı aşkın kişi katıldı. Dün akşam düzenlenen yarışmada finale kalan 6 kişi birincilik için yarıştı. 500 gram çay ve su verilen yarışmacıların kendi isteklerine göre sıcak veya soğuk su kullanarak hazırladıkları çaylar, 2'şer bardak halinde 4 jüri üyesinin beğenisine sunuldu. Çayın dem rengi, tadı, servis öncesi hazırlık, sunum ve servis yeteneği gibi kriterleri ön planda tutan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu Nurcan Koçal birinci, Fatma Çalık ikinci, Fatma Yanık ise üçüncü oldu. Yarışmada ödül olarak birinciye 300, ikinciye 150, üçüncüye ise 50 kilo kuru çay verildi. 

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, çay üretiminde kaliteyi üst seviyelere taşımak için yaptıkları çalışmalar kapsamında yarışma düzenlediklerini belirterek, "Bu değerli ürünü daha doğru tanıtmak ve doğru çay demleme alışkanlığını geliştirmek istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@