Rektörün Elini Kırarız Tartışması

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bingöl Üniversitesi rektörünün üniversitenin bölücü terör kampı haline getirme çabalarına karşı durduğu için HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş t

Rektörün Elini Kırarız Tartışması

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bingöl Üniversitesi rektörünün üniversitenin bölücü terör kampı haline getirme çabalarına karşı durduğu için HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından hedef seçildiğini belirtti.

-Ziya Sözen: “Selahattin Demirtaş bir eğitim camiasının değerli hocasına karşı saygısızlık yaparak barıştan ve kardeşlikten ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu tavrıyla yıllarca olduğu gibi kavgadan gürültüden kandan ve gözyaşından beslenen taraf olduklarını tekrar kanıtlamışlardır” dedi.

ANKARA (ANKA) - Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Bingöl Üniversitesi rektörünün üniversitenin bölücü terör kampı haline getirme çabalarına karşı durduğu için HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından hedef seçildiğini belirtti.

-“REKTÖRE ‘O ELLER KIRILIR’ DEMEK ŞİDDETÇİLİK”-

Sözen yazılı açıklamasında, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Partisinin gurup toplantısında Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gıyasettin Baydaş’a yönelik çok ağır hakaret ve tehdit içerikli cümleler kullandığını rektörün parmaklarını kıracağını dile getirdiğini hatırlattı. Demirtaş rektörü üniversitede basın açıklamasına izin vermediği için eleştirmişti.

Ziya Sözen, “Selahattin Demirtaş bir eğitim camiasının değerli hocasına karşı saygısızlık yaparak barıştan ve kardeşlikten ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu tavrıyla yıllarca olduğu gibi kavgadan gürültüden kandan ve gözyaşından beslenen taraf olduklarını tekrar kanıtlamışlardır” dedi.

Bu kelimelerin meşru zeminde siyaset yapan bir partinin genel başkanına yakışmadığını, bir acziyetin ifadesi olarak söylenmiş kelimeler olduğunu savunan Sözen, “Barış ve kardeşlik söylemlerinin kullanıldığı bu günlerde kavga gürültü ve şiddet içeren bu söylemleri kullanmak ancak ve ancak şiddetten beslenen Selahattin Demirtaş ve arkadaşlarına yakışmış söylemlerdir” dedi.

-“BİNGÖL HALKI ÖĞRENCİ KILIĞINA BÜRÜNMÜŞLERE FIRSAT VERMEYECEKTİR”-

HDP Genel Başkanının dile getirdiği iddiaların yalan ve iftira olduğunu kaydeden Ziya Sözen, “HDP’nin iki üç yıldır Bingöl Üniversitesi üzerinde çok ciddi senaryolar hazırladığını, Bingöl Üniversitesini BTÖ nün üssü, kampı haline getirmek için çok yoğun çaba harcadığını biliyoruz. Bingöl Üniversitesi rektörü bu senaryolara izin vermediği, HDP ye ve bölücülere prim vermediği için hedef alınmıştır. Bingöl halkı ve Bingöl Üniversitesi rektörü Bingöl’e okumaya gelen her öğrenciye her türlü ilgiyi alakayı ve misafirperverliği fazlasıyla göstermiş, bundan sonrada gösterecektir. Fakat Bingöl halkı öğrenci kılıfına bürünmüş, güzel Bingölümüz’ü karıştırmaya gelen, bölücülük ve militanlık yapmaya gelen hiç kimseye o fırsatı vermeyeceği gibi, kimsenin tehditlerine de boyun eğmemiş ve eğmeyecektir” dedi.

Yıllardır Bingöl’ü elde etmeye çalışan bu zihniyetİN başarısız olduğu için bu girişimi öğrencileri kullanarak yeniden başarma gayretine girdiğini anlatan Sözen, “Bingöl halkı Bingöl Üniversitesini, Bingöl’ün namusu, onuru ve şerefi olarak görmekte, onuruna şerefine ve namusuna el uzatanlara da fırsat vermeyecektir. Selahattin Demirtaş başta olmak üzere hiç kimse Bingöl Üniversitesinin rektörünün ve Bingöllülerin elini kırmaya cüret edemez. Buna kalkışanlara, Bingöl halkı yeri ve zamanı geldiğinde demokratik bir şekilde en iyi cevabı verecektir. Bu vesileyle bütün vatansever, sağduyulu Bingöl halkını Üniversitemize, Üniversitemizin değerli rektörü başta olmak üzere Bingöl'ün huzuruna, barışına, kardeşliğine, birlik ve beraberliğine sahip çıkmaya ve kışkırtmalar karşısında sağduyulu olmaya davet ediyorum” dedi. (ANKA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.