Regaip Kandili Ne zaman, Regaip Kandili mesajları

Regaip Kandilinin 7 Nisan 2016 Perşembe akşamını 8 Nisan Cuma gününe bağlayan gecede İslam âlemince kutlanacak. Regaip Kandili ile ilgili mesajlar, Regaip Kandili ne zaman kutlanacak? Regaip Kandili ne anlama gelir? Haberimizde....

Haberler 05.04.2016, 22:58
Regaip Kandili Ne zaman, Regaip Kandili mesajları
İslam Âleminin Regaip Kandilini Kutluyorum.

Regaip Kandilinin 7 Nisan 2016 Perşembe akşamını 8 Nisan Cuma gününe bağlayan gecede İslam âlemince kutlanacak olması nedeniyle yazılı basın açıklaması yapan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bu mübarek ve kutlu geceye erişmenin mutluluğunu yaşayan İslam âlemi, Müslümanlar için büyük önem arz eden manevi iklim kapısında Allah’ın ihsanı, bereketi ve bolluğundan biz aciz kullarına bol bol ikramda bulunması için dua edecektir, dedi.
Özdemir, basın açıklamasında şunları söyledi: “Mübarek üç aylara giriyoruz. Regaip Kandili de bu mübarek ayların müjdecisidir. Bu aylar, ruhumuzu huzura kavuşturacak, toplumsal barış ve huzuru sağlamakta vesile olacak, dayanışma, hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duygularımızın pekişmesini sağlayacak önemli bir yoldur. Bu gece, ülkemizin ve ümmetin kardeşliği ve huzuru için dua edelim. İslam âleminin, Yüce Yaratıcıya dualarla kulluğunu göstereceği bu önemli gecenin hayrından ve feyzinden yararlanalım.

Günümüzde insanlığın acziyet içinde olduğunu görüyoruz. Sosyal hayatın her alanında bir kokuşmuşluk var. Maneviyat ve ahlak çizgisinden sapmış bir toplum yok olmaya müstahaktır. İşlenen günahlar; bencillik, çıkarcılık, kin, düşmanlık, başkalarının hak ve hukukuna saygısızlık gibi, Müslümanların manevi ve ahlaki yükselişinin önündeki en büyük engeldir. Bu gecede canlanacak olan manevi duygularımızın coşkusuyla iç dünyamıza doğru bir yolculuk yapalım. Kendimizi sorgulayalım.

Kutsal gün ve geceler, bizlere, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatı sunar. Bu fırsatı ganimet bilerek günahlarımızdan temizlenmek için Rabbimize tövbe etmeliyiz, rızasına uygun olarak davranmalıyız.”

Mübarek bir geceyi ihya edeceğiz. İslam âleminin kurtuluşuna vesile olması için dua ve zikirlerle Allah(c.c)’a yakaracağız, diyen Özdemir, İslam coğrafyasında zuhur eden kötü olayların, cehaletin, zulüm ve ahlaksızlığın son bulması, insanlığın içinde bulunduğu korkunç ve karanlık durumdan kurtulması, Allah inancının yeryüzüne hâkim olması, unutulmuş olan din kardeşlerimizin hatırlanması, Müslümanların huzur ve kardeşlik duyguları içinde yaşamaları için hayırlı ve mübarek bir başlangıç olan Regaip Kandili gecesi Kur’an okuyarak, kaza namazları kılarak, zikir çekerek bol bol Allah’a dua ile yakarışta bulunalım, dedi.

Bu mübarek gecede şehitlerimizi anarak onlara da bol bol dua edelim. Şehitlerimize Allah’tan magfiret dileyelim, diyen Özdemir, açıklamasını şöyle tamamladı: “Din-Bir-Sen olarak, bütün Müslümanların Regaip Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecede Yüce Allah’a açılan ellerin, yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Allah (c.c)’tan temenni ediyorum.”
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@