RAM'lar için RAMDEVU dönemi başladı ramdevu.meb.gov.tr

ramdevu.meb.gov.tr Özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden, internet üzerinden elektronik randevu alabilmelerine olanak sağlayan e-randevu sistemi hayata geçirildi.

Haberler 05.04.2016, 10:40
RAM'lar için RAMDEVU dönemi başladı ramdevu.meb.gov.tr

kamupostasi.com -

Özel eğitime ihtiyacı olan engelli bireylerin rehberlik ve araştırma merkezlerine (RAM) gitmeden, internet üzerinden elektronik randevu alabilmelerine olanak sağlayan e-randevu sistemi hayata geçirildi.

 MEB Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilal Tırnakçı, "Hayata geçirilen e-randevu hizmetinden, Türkiye´de bulunan toplam 231 rehberlik ve araştırma merkezinden 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngörüyoruz" dedi.

e-randevu sisteminin Bakanlığımız "http://ramdevu.meb.gov.tr" internet adresinden hizmete girdiğini, yaklaşık 1 ay önce açılan sistemden bugüne kadar 85 bin engelli bireyin randevu aldığını belirten Tırnakçı, bu kullanıcı sayısının hizmetin ne kadar gerekli olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi. Ayrıca randevu alan engelli bireylere, randevu gün ve saatlerinin cep telefonlarına mesaj olarak gönderildiğini söyledi. 

E-randevu hizmetinden 350 bin engelli yararlanacak

Tırnakçı, randevu hizmetinin e-devlet entegrasyonunun da birkaç gün önce gerçekleştirildiğini belirterek e- randevu hizmetinden Türkiye´de bulunan toplam 231 RAM´dan 350 bin engelli bireyin yararlanmasını öngördüklerini söyledi. 

Tırnakçı, yeni sistem sayesinde engellilerin randevu almak için RAM´lara gelmesine gerek kalmayacağını, bu şekilde onlara büyük bir kolaylık sağlanacağını vurguladı. Ayrıca bundan sonraki süreçte, velilerin raporlarını yanlarında taşımak zorunda kalmayacaklarını, RAM´ların elektronik olarak engellilerin raporunun geçerlilik süresini ve kodunu takip edebileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@