Prof. Dr. Yener Yörük: Atatürk ve Türk bayrağını kaldırmadık slayt fotoğraflara ekledik

TRAKYA Üniversitesi’nin 8’nci dönem Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, göreve geldiğinde üniversitenin internet sitesini yenilediklerini belirterek, "Ana sayfada olan Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağını...

Haberler 17.08.2016, 18:50
Prof. Dr. Yener Yörük: Atatürk ve Türk bayrağını kaldırmadık slayt fotoğraflara ekledik
 TRAKYA Üniversitesi’nin 8’nci dönem Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, göreve geldiğinde üniversitenin internet sitesini yenilediklerini belirterek, "Ana sayfada olan Atatürk fotoğrafı ve Türk bayrağını kaldırmadık. Sayfa içerisinde dönen slayt şeklindeki bölüme ekledik" dedi.

Trakya Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, göreve başlamasının ardından üniversitenin internet sitesinde ana sayfaya Atatürk ve Türk bayrağının birlikte hareketli görüntüsü ekledi. Bu değişiklik basında 'Rektör değişti, Atatürk fotoğrafı geri geldi’ haberine konu oldu.

Trakya Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Yener Yörük yaptığı açıklamada kendi döneminde Atatürk ve bayrağı internet sitesinden tamamen kaldırmadığını, slayt fotoğrafların bulunduğu bölüme kaydırıldığını söyledi. Prof. Dr. Yörük, resmi internet sitesi incelendiğinde, orta bölümde 10 slayt fotoğraf yer aldığını hatırlatarak, "Bunlardan biri Balkan Yerleşkesi giriş kapısının fotoğrafı ve üzerinde de Atatürk var. Bir başkasında ise Tıp Fakültesi Hastane binasının fotoğrafı ve yanında da Türk Bayrağı bulunuyor" dedi. Geçmiş dönem Rektörü Prof. Dr. Yörük, görev yaptığı dönemde web sitesi sunumunda da hizmetin etkin ve verimli yürütülmesi amaçlanarak düzenlendiğini, Türk bayrağı ve Atatürk’ün fotoğrafının tamamen kaldırılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

SİTEYE ATATÜRK KÖŞESİ EKLENDİ

Trakya Üniversitesi’nde göreve başlayan yeni Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, devir teslimin ardından resmi internet sitesinin alt bölümüne slaytların dışında ayrıca Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafı ekledi. Fotoğrafın üzerinde tıklandığında ise, Atatürk köşesi olarak düzenlenen fotoğraflarının yanı sıra hayatı, ilkeleri ile Edirne ziyaretine ait bilgiler yer alıyor.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@