Prim borcu olan esnafa müjde!

Hükümetten, prim borcu olan esnafa iyi haber geldi. 60 günden fazla prim borcu olanlara sağlık hizmeti verilmesine ilişkin süre uzatıldı. İşte ayrıntılar...

Haberler 18.12.2015, 18:35
Prim borcu olan esnafa müjde!

Borcu yüzünden hastane hizmeti alamayan Bağ- Kur'lular için süre 2016 yılının Haziran ayına uzatıldı.

Hükümetten, prim borcu olan esnafa iyi haber geldi. 60 günden fazla prim borcu olanlara sağlık hizmeti verilmesi düzenlemesinde süre 6 ay uzatıldı. 

Takvim'in haberine göre borçlu esnaf, 30 Haziran 2016'ya kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Konuyla ilgili açıklama yapanTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, sürenin uzatılmasının esnaf ve sanatkarlar tarafından sevinçle karşılandığını söyledi.

Palandöken; "Borçlu olanların sağlık hizmetinden yararlandırılması için 31 Aralık 2015tarihine kadar süre verilmişti, bu sürenin 30 Haziran 2016 tarihine kadar, yani önümüzdeki Haziran sonuna kadar uzatılması çok olumlu. 

Ancak, sağlık hizmetlerinden yararlanmak süresiz olarak prim borcuna bağlı olmaktan çıkarılmalı. Prim borcu olan esnaf hastalanınca sağlık hizmeti alabilecek. Ancak iyileşmek için doktorun verdiği ilaçları da alabilmeli" dedi.

 

 

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@