Polislere 'Daha Fazla Gözaltı Yapın' Emri

1 Mayıs İşçi Bayramı, Türkiye ve dünyada kutlanırken, İstanbul'daki gösterilere Taksim yasağı damgasını vurdu. Beşiktaş'ta polis müdahalesi arak sokaklarda ve çarşı i&cced

Haberler 01.05.2015, 17:26
Polislere 'Daha Fazla Gözaltı Yapın' Emri

1 Mayıs İşçi Bayramı, Türkiye ve dünyada kutlanırken, İstanbul'daki gösterilere Taksim yasağı damgasını vurdu.

Beşiktaş'ta polis müdahalesi arak sokaklarda ve çarşı içerisinde devam ediyor. Çok sayıda kişi gözaltı alınırken bir yandan da "daha fazla kişinin gözaltına alınması" için polis anonsları yapılıyor. Polis amirlerinin de "gözaltı yapın" dedikleri duyuluyor.

Beşiktaş'taki gruba öğleden sonra müdahale gelirken, Şişli, Bakırköy, Okmeydanı gibi birçok bölgede de polis göstericileri biber gazı ve tazyikli suyla dağıttı.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, 136 kişinin gözaltına alındığını açıkladı, ancak Beşiktaş'taki müdahalede çok sayıda gözaltı olduğu bilgisi geliyor. Öte yandan, Beşiktaş'ta bir otopark görevlisi bir eylemciyi bıçakla karnından yaraladı.

Taksim Meydanı'nında yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle yaşanan sessizlik 1 Mayıs'ta iki kez bozuldu. Meydanda pankart açıp slogan atmak isteyen iki kadın gözaltına alınırken, bir apartmana saklanan 50 kadar Komünist Partili, meydana çıkmayı başardı. Cumhuriyet Anıtı'na çıkan KP'lilerin tamamı gözaltına alındı. 

DİSK, KESK, TTB, CHP, HDP, Öğrenci Kolektifleri, Birleşik Haziran Hareketi, Emek Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Mücadele Birliği ve Devrimci Proletarya Beşiktaş'ta toplanma kararı almıştı.

Komünist Parti, Anti-Kapitalist Müslümanlar, Kaldıraç, Mücadele Birliği, Devrimci Proletarya ve Alınteri, Halk Cephesi, Emek ve Özgürlük Cephesi Şişli'de buluşmuştu. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@