Polise sarılıp ağladı ama...

Teröre tepki eyleminde polise sarılan gence, polis müdürü biber gazı sıktı

Haberler 20.08.2015, 14:53
Polise sarılıp ağladı ama...

(DHA)- SİİRT'te yapılan ve 8 askerin şahit olduğu bombalı saldırının ardından Ankara'da toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla HDP  Keçiören ilçe binasına yürümek istedi. Polis tarafından durdurulan eylemcilerden biri çevik kuvvet polisinin boynuna sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada bir emniyet  müdürü ise genci, yüzüne biber gazı sıkarak uzaklaştdı.

Siirt'te PKK'lı teröristlerce yapılan ve 8 askerin şehit olduğu bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen yaklaşık 10 kişi, HDP Keçiören İlçe Başkanlığı'na yürümek istedi. Polis yürüyüşe izin vermeyerek grubun önünü kesti. Tekbirler getiren gruptan,  boynunda Türk Bayrağı bulunan bir genç, grubun önünde barikat kuran çevik kuvvet polisine sarılarak ağladı. Bu sırada bir emniyet müdürü, polise sarılan genci yakasından tutarak geriye doğru çekti. Eylemci gence 'dokunma' diye bağıran emniyet müdürü, daha sonra gencin yüzüne biber gazı sıktı. Emniyet müdürü biber gazını sıktıktan sonra çevresine bağırarak 'alın şunu götürün burdan' diyerek tepki gösterdi.

POLİS MÜDÜRÜNE TEPKİ

Diğer eylemciler ve çevrede bulunan bazı vatandaşlar Emniyet müdürünün bu hareketine tepki gösterdi. Bir vatandaş ise,  'Bu çocuk sadece Türk Bayrağını salladı. Sana taşta atmadı molotof da atmadı. Onu yapanlara yapın bunu. Yaptığınız çok ayıp' diyerek tepki gösterdi. 

Grup, daha sonra HDP Keçiören İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu sokağın girişinden uzaklaştı.

Yorumlar (1)
SAFA 5 yıl önce
Haberde yanlış bir yer var sarılıp değil öpmeye çalışıyor lütfen yanlış yazmayalım yanlış bilgi vermiyelim
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@