Polis müdahaleleri başladı... Şişli Okmeydanı karıştı

AKP emekçilerin Taksim Meydanı'nda bayram kutlaması yapmasına yoğun güvenlik önlemleri ile engel olureken Beşiktaş'ta gergin bekleyiş sürüyor. Yoğun güvenlik önlemleri neden

Haberler 01.05.2015, 12:45
Polis müdahaleleri başladı... Şişli Okmeydanı karıştı

AKP emekçilerin Taksim Meydanı'nda bayram kutlaması yapmasına yoğun güvenlik önlemleri ile engel olureken Beşiktaş'ta gergin bekleyiş sürüyor.

Yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle vatandaşlar da zor anlar yaşarken, birçok yol trafiğe kapatıldı.

09:38-OKMEYDANI'NDA 5 KİŞİYE GÖZALTI: Okmeydanı Anadolu Parkı'nda polisin üzerlerini aradığı 5 kişinin çantasından, gaz maskesi ve misket çıktığı için gözaltına alındı. Gözaltına alınan bir kişiye polis tarafından plastik kelepçe takıldı.

09:25- OKMEYDANI'NDA İLK GÖZALTI: Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önünde slogan atan bir kişi gözaltına alındı.

08.25- TKP TOPLANMAYA BAŞLADI: Komünist Parti Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi girişinde pankartını açtı, toplanma başladı.

DİSK'TEN İLK AÇIKLAMA

DİSK üyeleri ise, Şişli'deki genel merkez binası önünde toplanmaya başladı. DİSK önceki 1 Mayıs kutlamalarının aksine üyelerine genel merkez önünde değil, Beşiktaş ve Şişli Meydanı’nda toplanma çağrısı yaptı. Gerekçe olarak da Şişli’deki genel merkez binasının riskli olmasını gösterdi. 

Binadaki risk polis müdahalesi değil, çatlaklardı. Olası bir müdahalede binlerce kişinin aynı anda binaya girmesinin riskli olacağını düşünen DİSK yönetimi bu 1 Mayıs’ta üyeleri için farklı toplanma yerleri gösterdi.
 
Binadaki çatlaklar gözle görülürken binanın taşıyıcı kolonlarından örnek alındığı da kameralara yansıdı.

DİSK BİNASI RİSKLİ

Konuya ilişkin bir açıklama yapan DİSK Nakliyat -İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, " DİSK Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararla DİSK binasının riskli olduğu gerekçesiyle üyelere genel bir çağrı buraya yapılmadı. Ama biz sendika olarak buranın 1 Mayıs’lar açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. O bakımdan buraya gelip, burada sabahladık üyelerimizle" diye konuştu. Binanın fiziki koşullarının kalabalık bir kitleyi taşıyamayacağını söyleyen Küçükosmanoğlu, Ama burası işçilerin evi. Elbette binanın fiziki koşulları düşünülerek farklı önlemler alınabilir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@