Pkk'lılar Kurşunlu Cami Bahçesindeki Polislere Ateş Açtı: 1 Şehit, 1 Yaralı

VALİLİK: 1 POLİS ŞEHİT OLDU

Haberler 09.12.2015, 14:09
Pkk'lılar Kurşunlu Cami Bahçesindeki Polislere Ateş Açtı: 1 Şehit, 1 Yaralı

VALİLİK: 1 POLİS ŞEHİT OLDU

Diyarbakır Valiliği, Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin 1 polisi şehit ettiğini, 1 polisi de yaraladığını açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"Vatandaşın günlük hayatını icra etmesini ve kamusal hizmetlerden faydalanmasını engellenmek amacıyla ilçe genelinde hendek ve barikat oluşturan BTÖ mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesi, bariyerlerin kaldırılması ve hendeklerin kapatılmasına yönelik olarak 02.12.2015 günü Sur İlçesi (6 Mahalle ve Gazi Caddesi) ile 03.12.2015 günü Yenişehir İlçesi Dağkapı Meydanı'nda sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. İlgili birimler ile koordineli bir şekilde alınan emniyet tedbirleri kapsamında operasyonel faaliyetlere başlanmıştır. 09.12.2015 günü saat 11.00 sıralarında Sur İlçesi Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik bilgi alınması üzerine bomba uzmanları olay yerine intikal etmiş, çalışma yapıldığı esnada BTÖ mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla güvenlik güçlerine yönelik saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırıda Bomba İmha Şube Müdürlüğü'nde görevli Bomba Uzmanı Polis Memuru Haydar Çetin şehit olmuş, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli 1 polis memuru da yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edecektir."

POLİS MEVZİLER OLUŞTURDU

Bugün teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile polis memuru Haydar Çetin'i şehit ettiği Sur İlçesi'nde güvenlik güçleri operasyonlarını aralıksız olarak sürdürüyor. Polis, bugün ağırlıklı olarak PKK'lıların tuzakladığı bombaları imha etmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçeye girişlerin sağlandığı ve yasak olmayan bölgeler dahil polis ekipleri Mardinkapı, Urfakapı, Tekkapı olmak üzere giriş çıkış noktalarına kum torbalarından mevziler oluşturdu. Kontrol noktalarında özel harekat polisleri görevlendirildi. Kontrollü yapılan giriş çıkışlarda ilçeye çöp toplamaya giren Sur Belediyesi'ne ait çöp toplama araçları dahil arandı.

Stratejik noklarda ambulansların yanı sıra polis kepçeleri ile karayollarına ait kamyonlar da hazır olarak bekletiliyor. Sur'da dün PKK'lıların Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Nazif, Mardinkapı İlkokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu'nu yakmasının ardından 3 okulda yangın sönerken, Yavuz Selim Ortaokulu'ndan bugün de dumanlar yükseldi. Bölgedeki çatışmalar nedeniyle itfaiye ekiplerinin giremediği belirtildi.

Ortaokuldaki yangını söndürmeye giden itfaiye ekibi Yoğurt Pazarı mevkiinde çatışmaların sürmesi nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@