Pkk, Silvan'da Hendek Kapatan Polise Roketatarla Saldırdı: 1 Şehit (3)

ŞEHİT POLİSİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Haberler 14.09.2015, 01:06
Pkk, Silvan'da Hendek Kapatan Polise Roketatarla Saldırdı: 1 Şehit (3)
ŞEHİT POLİSİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği roketatarlı saldırıda şehit olan polis memurunun Ali Öztürk olduğunu açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

"Silvan İlçesi'nde 13.09.2015 günü saat 03.30 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca Mescitli Mahallesi ve şehrin farklı noktalarında hendek kazma olayları meydana gelmiştir. Hendekleri zırhlı iş makineleriyle kapatmaya çalışan güvenlik güçlerine yönelik bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatarlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Zırhlı iş makinesine roketatarla yapılan saldırıda polis memuru Ali Öztürk şehit olmuş, 1 polis memuru ve 1 vatandaşımız yaralamıştır. Saldırıda yaralan polis memuru ve vatandaşımızın tedavileri kaldırıldıkları hastanede sürmektedir. Saldırganların yakalanmasına yönelik bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Diyarbakır'ın Çermik İlçesi nüfusuna kayıtlı şehit polis memuru Ali Öztürk, evli ve 2 çocuk babası olduğu ifade edildi. Öztürk'ün cenazesi Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TÜM İLCEDE UYGULANMAYA BAŞLANDI

Silvan'da 1 polis memurunun şehit olduğu saldırın ardından Mescit, Tekel ve Konak Mahallesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağı öğleden sonra tüm ilçede uygulanmaya başlandı. Sokağa çıkma yasağı kararı polis araçları ve camilerden yapılan anonslanla halka duyuruldu. Silvan'da oturanlar evlerine çekilirken, PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor. İlçenin tüm giriş ve çıkışları tutulurken, araçlarda detaylı aramalar yapılıyor. Güvenlik güçleri Silvan Üçyol Mevkii'nde Diyarbakır yönünden gelen araçları durdurup ilçe merkezine gidişlerine izin vermedi.


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@