PKK'nın 22 aracı ele geçirildi birisini siyah renkle kaplamışlar

DİYARBAKIR 7. Kolordu Komutanlığı'nca gerçekleştirilen 'Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Birlik Operasyonu'nda sona gelindi. Lice İlçesi'nde, terör örgütü PKK'nın en büyük finans...

Haberler 03.07.2016, 13:12
PKK'nın 22 aracı ele geçirildi birisini siyah renkle kaplamışlar
DİYARBAKIR 7. Kolordu Komutanlığı'nca gerçekleştirilen 'Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Birlik Operasyonu'nda sona gelindi. Lice İlçesi'nde, terör örgütü PKK'nın en büyük finans kaynağı uyuşturucuya yönelik başlatılan ve bugün sona ermesi beklenen operasyonda, yaklaşık 20 ton patlamaya hazır hale getirilmiş amonyum nitrat ile teröristlerce bombalı saldırıda kullanılacağı değerlendirilen çoğunluğu lüks 22 araç ele geçirildi.

Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, bölgede örgüt mensuplarınca kullanılan sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve örgütün en büyük finans kaynağı olan uyuşturucunun ekim alanlarını imha etmek amacıyla başlatılan ve başarıyla yürütülen operasyonda sona gelindi.

BEYAZ CİP SİYAH RENKLE KAPLATILMIŞ

Bu kapsamda, bölücü terör örgütü mensuplarınca çalınan ve bombalı saldırılarda kullanacağı değerlendirilen çoğunluğu lüks çeşitli markalarda 22 araç bulunarak güvenli noktaya çekildi.
Söz konusu araçlardan beyaz renkli bir cipin, güvenlik güçlerini aldatmak için siyah renkle kaplatıldığı tespit edildi.

10 GÜNDE 19 BİN 255 KİLOGRAM AMONYUM NİTRAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda 10 günde 19 bin 255 kilogram patlatılmaya hazır hale getirilmiş amonyum nitrat ele geçirildiği bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@