PKK, Bitlis- Diyarbakır karayolunda tünellerde 7 TIR yakmış (2)

VALİ ÇINAR: ZARAR VERİLEN ARAÇ SAYISI 11 Bitlis Valisi Ahmet Çınar, dün PKK'lı teröristlerin zarar verip, ateşe verdiği araç sayısının 11 olduğunu söyledi. Vali Çınar bölgedeki operasyonların sürdürüldüğünü belirterek şöyle...

Haberler 31.08.2016, 14:38
PKK, Bitlis- Diyarbakır karayolunda tünellerde 7 TIR yakmış (2)

VALİ ÇINAR: ZARAR VERİLEN ARAÇ SAYISI 11
Bitlis Valisi Ahmet Çınar, dün PKK'lı teröristlerin zarar verip, ateşe verdiği araç sayısının 11 olduğunu söyledi. Vali Çınar bölgedeki operasyonların sürdürüldüğünü belirterek şöyle dedi: 

"Tünel içinde ve yol güzergahında 9 TIR, 1 kamyon ve Devlet Su İşlerine (DSİ) ait bir kamyonet teröristlerce tahrip edildi. Bölgede alınan yoğun güvenlik önlemlerinin ardından araçlar çekicilerle tünel içinden ve yoldan kaldırılmaya başlandı. Dün bölgede yapılan operasyonun ardından güvenlik güçlerimizi gören terör örgütü PKK mensupları, olay yerinden uzaklaştı. Yolu keserek vatandaşları canlı kalkan yapan ve araçları yakan teröristlerin yakalanması için bölgedeki operasyonlarımız devam ediyor."
Olay yerinde terör örgütü mensuplarına destek veren 8 kişinin gözaltına alındığını belirten Vali Çınar, bu kişiler hakkındaki soruşturmanın sürdüğünü ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@