Peyzaj mimarları Göreme’de çalışma yapıyor

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,() -GÖREME’de proje çalışması yapan peyzaj mimarları hazırlayacakları proje ile hem göreme merkezini hem de vadileri yeniden canlandıracak. Göreme Belediyesi öncülüğünde ,Türkiye Mimarlar ve Mühendisler...

Haberler 31.08.2016, 15:46
Peyzaj mimarları Göreme’de çalışma yapıyor

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,() -GÖREME’de proje çalışması yapan peyzaj mimarları hazırlayacakları proje ile hem göreme merkezini hem de vadileri yeniden canlandıracak.
Göreme Belediyesi öncülüğünde ,Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odasına bağlı Peyzaj Mimarları Odası Başkanlığınca yürütülen çalışma kapsamında peyzaj ve mimari alanında 3 profesör, 2 doçent, 5 öğretim görevlisi, 1 heykeltıraş ve 19 farklı üniversiteden toplam 30 öğrenci geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil , çalışmaların Göreme’nin tarihi ve doğal dokusuna sadık kalınacağını belirterek şöyle dedi:
"Göreme tarihi, doğal ve arkeolojik yönden çok zengin bir belde. Bu kapsamda peyzaj mimarlarımız ve öğrencileri Göreme’yi iki farklı bağlık altında ele alıyorlar. Birisi şehir dokusuna planlanan çalışmalar diğeri ise turistik vadilerimizin düzenlenmesine yönelik çalışmalar. İşinde uzman isimler bu çalışmaları yürütüyorlar. Göreme’nin bütün değerlerine sadık kalınarak en güzel çalışma nasıl ortaya çıkar onu yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız bu çalışmaların Göreme’yi daha güzel ve düzenli bir hale kavuşturacağına inanıyoruz."
Peyzaj mimarları Göreme’de yaklaşık on beş günlük çalışma sonunda projeleri teslim edecek.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@