Pazartesi Açık Olacak İşyerleri, Berber, Kafe, Lokanta, Spor Salonu, Halı Saha! Kademeli Normalleşme Genelgesi

İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme genelgesi yayımlandı. Yeni genelge kapsamında işyerlerinin durumlarına dair detaylar da belli oldu. Bakanlığın yayımladığı genelge kapsamında bazı işyerleri kapalı kalmaya devam edecek.

Pazartesi Açık Olacak İşyerleri, Berber, Kafe, Lokanta, Spor Salonu, Halı Saha! Kademeli Normalleşme Genelgesi

İçişleri Bakanlığı yeni normalleşme sürecine dair genelgeyi yayımladı. Bakanlık hafta başından itibaren hangi kuralların uygulanacağını, sokağa çıkma yasaklarının nasıl olacağını ilan etti. Bakanlık tarafından ilan edilen genelge kapsamında açık olacak işyerleri de belirlendi. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN KADEMELİ NORMALLEŞME GENELGESİ

Bakanlık tarafından ilan edilen genelge kapsamında işyerlerinin durumları belli oldu. Buna göre kademeli normalleşme döneminde de yasakların bir bölümü devam edecek. Bu kapsamda marketler, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler faaliyetlerine devam edebilecekler. Bunun dışında kalanlar ise bir süre daha kapalı olacaklar. 

Lokanta, Restoran, Kafeterya Yeme İçme Sektörü

Yeme-içme yerleri paket servis sunmaya devam edecekler. Genelge kapsamında hatfa içi i günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis hizmeti verilecek. Cumartesi ve Pazar ise sadece paket servis hizmeti sağlanacak. 

Kapalı Olacak İşyerleri

Tam kapanma sürecinde kapalı olan bazı işyerleri 17 mayıs tarihinde başlayacak olan kademeli normalleşme sürecinde de kapalı olacak. İçişleri Bakanlığı aşağıda yer alan listede yer alan işletmelerin bir süre daha hizmet veremeyeceğini ilan etti. 

Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri, Sinema salonları, Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, Halı saha, yüzme havuzu, spor salonları, Hamam, sauna ve masaj salonları, Lunaparklar ve tematik parklar. 

Açılabilecek İşyerleri

Bakanlığın genelgesinde yer alan düzenleme kapsamında açık olabilecek işyerlerine dair listede de "perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler ile bu tür işletmeler" yer aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@