Partilerin Vaatleri Görücüye Çıkacak

ANKARA (ANKA)- Siyasi partilerin vaatleri Kurban Bayramı sonrası görüc...

Haberler 27.09.2015, 07:20
Partilerin Vaatleri Görücüye Çıkacak

ANKARA (ANKA)- Siyasi partilerin vaatleri Kurban Bayramı sonrası görücüye çıkacak. Kurban Bayramı’nın ardından liderler, partilerinin seçim vaatlerini anlatacak ve seçim beyannamelerini açıklayacak.

-SİYASETTE 1 KASIM ALARMI-

1 Kasım’da yapılacak seçim için geri sayım başladı. Kurban Bayramı sonrası liderler partilerinin vaatlerini vatandaşa anlatacak. Bir anlamda siyasi partilerin vaatleri görücüye çıkacak. Liderler seçim beyannamelerini açıklayacak ve meydanlara inecek.

-PARTİLERİN VAATLERİ EKONOMİ AĞIRLIKLI OLACAK-

Siyasi partilerin seçim beyannamelerinin ekonomi ağırlıklı olması bekleniyor. Önce partilerin seçim beyannameleri yarışacak ardından meydanlar liderlerin söz düellolarına sahne olacak.

-LİDERLERİN REYTİNGLERİ-

Bu seçimde liderler televizyon programlarına daha fazla ağırlık verecek. Liderler televizyon programlarından mesajlarını vatandaşlara iletecek.

-SİYASET HAREKETLENECEK, LİDERLER MEYDANLARA İNECEK-

Kurban Bayramı sonrası siyaset hareketlenecek. Siyasetteki bir tartışma konusunu ise sandıkların güvenliği oluşturacak.

-GÖZLER YSK’DA-

Yüksek Seçim Kurulu sandık taleplerine ilişkin kararını Kurban Bayramı sonrası açıklayacak.

1 Kasım’da yapılacak seçim için geri sayım başlarken gözler Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun Kurban Bayramı sonrası vereceği “sandık” kararına çevrildi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Kurban Bayramı’ndan önce yaptığı açıklamada, bazı yazılı ve görsel medyada 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanılacak sandıkların taşınmasına il, ilçe seçim kurulları ile valiliklerce karar verildiği şeklinde haberlerin yer aldığını belirterek şöyle demişti:

“Anayasanın 79. maddesine göre seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma görevi Yüksek Seçim Kurulu'na aittir.

Yüksek Seçim Kurulumuzca terör olayları nedeniyle İlçe Seçim Kurullarımızdan gelen; vatandaşlarımız, sandık kurullarımız ve sandığın güvenliği gerekçesiyle hangi nedenle hangi mahallede sandığın birleştirilmesi gerektiğine ilişkin gerekçeli talepler bekletilmekte olup, Kurban Bayramından sonra Yüksek Seçim Kurulu tarafından değerlendirilecektir.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@