Partiler Kapatılmasın Gerçek Kişiler Sorumlu Tutulsun…

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen HDP’nin Türkiye aleyhine BM’ye inceleme başvurusunun “ülkeye ihanet” olduğunu bildirdi. Parti kapatmaya karşı olduklarını belirten Sözen, “PKK Terör örgütü ile ilişkisi sabit olan HDP’li yöneticilerin ve vekillerin terörle mücadele kanunun kapsamında dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmasını talep ediyoruz. Ayrıca HDP’nin hazine yardımından mahrum bırakılması için gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır. HDP bizim vergilerimiz ile kendisine ödenen paralar ile ülkenin birliği ve bütünlüğüne karşı ihanet içerisinde olması asla kabul edilemez bir gerçektir” dedi.

Partiler Kapatılmasın Gerçek Kişiler Sorumlu Tutulsun…

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, HDP’nin Birleşmiş Milletler’e “hukuk dışı, keyfi ve yargısız infazlar” yaşandığı gerekçesiyle Türkiye hakkında inceleme başlatılması yönündeki başvurusu hakkında yazılı açıklama yaptı.

ANKARA(ANKA) - Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen HDP’nin Türkiye aleyhine BM’ye inceleme başvurusunun “ülkeye ihanet” olduğunu bildirdi. Parti kapatmaya karşı olduklarını belirten Sözen, “PKK Terör örgütü ile ilişkisi sabit olan HDP’li yöneticilerin ve vekillerin terörle mücadele kanunun kapsamında dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmasını talep ediyoruz. Ayrıca HDP’nin hazine yardımından mahrum bırakılması için gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır. HDP bizim vergilerimiz ile kendisine ödenen paralar ile ülkenin birliği ve bütünlüğüne karşı ihanet içerisinde olması asla kabul edilemez bir gerçektir” dedi.

Sözen yazılı açıklamasında HDP’nin son günlerde öldürülen teröristleri kastederek "hukuk dışı, keyfi ve yargısız infazlar" hakkında Birleşmiş Milletlere inceleme başvurusunda bulunmasının en hafif tabirle “alçaklık, yüzsüzlük ve aymazlık” olduğunu bildirdi. 30 yılda 30 bin insanın HDP’nin sırtını dayadığını söylediği terör örgütü PKK tarafından katledildiği gerçeği ortada iken, bu ölümlerin sebebini Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak gösterilmesine “ülkeye karşı ihanet” diyen Sözen, “HDP bu tutumuyla PKK ya karşı son günlerde yapılan başarılı operasyonları durdurma çabası içerisindedir. HDP li yöneticiler bir taraftan PKK dan emir alırken , bir taraftan PKK ya sırtını dayadıklarını söylerken diğer taraftan demokrasi ve insan hakları gibi tertemiz söylemlerin arkasına sığınmaları iki yüzlülüktür. Yıllarca Demokrasi ve İnsan Haklarının arkasına sığınan bu ihanet şebekesi 30 yıldır PKK tarafından çocuk, kadın yaşlı sivil vatandaşlara, askerimize, polisimize, korucumuza ve diğer kamu görevlilerimize karşı yapılan katliamlara sessiz kalmıştır. İnsanların en doğal hakkı olan yaşama hakkı elinden alınırken sessiz kalanlar Teröristlerin ölmesinden rahatsız olmuşlardır” dedi.

Ziya Sözen, bölücü terör örgütünün en büyük insanlık suçunu 30 yıldır Doğu ve Güneydoğuda sözde temsil ettikleri Kürt ve Zaza halkına karşı gerçekleştirdiğini kaydetti.

-SAVCILAR GÖREVE-

Ziya Sözen, HDP’li yöneticilerin eylem ve söylemleri ile PKK Terör Örgütüne destek verdikleri, örgüt mensupları ile fiili bir temaslarının olduğu, PKK ya kuryelik yaparak silah taşıyan HDP’li vekillerin olduğu bu kadar aşikâr iken Cumhuriyet Savcılarının sessiz kalmasına anlam veremediklerini bildirdi.

Parti kapatmanın çözüm olmadığı Türkiye’de tüzel kişiler yerine gerçek kişilere ceza kesilmesi gerektiğini anlatan Sözen, “PKK Terör örgütü ile ilişkisi sabit olan HDP’li yöneticilerin ve vekillerin terörle mücadele kanunun kapsamında dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmasını talep ediyoruz. Ayrıca HDP’nin hazine yardımından mahrum bırakılması için gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır. HDP bizim vergilerimiz ile kendisine ödenen paralar ile ülkenin birliği ve bütünlüğüne karşı ihanet içerisinde olması asla kabul edilemez bir gerçektir” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.