Paralel Yapı' Davasında Tutuklu Avukattan Hakim: Bu Davayı Normal Mi Görüyorsunuz? (2)

AVUKAT SANIK: ÖRGÜT HAYAL ÜRÜNÜDÜR

Haberler 16.10.2015, 23:14
Paralel Yapı' Davasında Tutuklu Avukattan Hakim: Bu Davayı Normal Mi Görüyorsunuz? (2)
AVUKAT SANIK: ÖRGÜT HAYAL ÜRÜNÜDÜR

Konya'da 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması' davasında öğle saati nedeniyle verilen aranın ardından duruşma kaldığı yerden devam etti.

Mahkemede savunmasını yapan tutuklu sanık avukat Memduh Oğuz, Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianamede neyle suçlandığını bilmediğini belirtti. İddianamedeki örgütün hayal ürünü olduğunu ifade eden Oğuz ifadesinde, ''Okyanus davasındaki bütün polisleri suçlu ilan etmişler. Nusret Argun ve arkadaşlarının bu planı önce kolluk sonra polis destek vermiştir. Bu iddianamedeki örgüt hayal ürünüdür. Kamuoyu yanılmıştır. Biz bir rövanşın kurbanıyız. Bu dosya husumet ve intikam amacıyla açılmıştı. Yargılama dosyasını ortadan kaldırmak ve suçluları aklamaya öncelik bir operasyondur'' dedi.

''ŞU AN PARALELE VURMAK BİR NEVİ KALKAN''

Memduh Oğuz, ''Şu an paralele vurmak, bir nevi kalkan olmuştur. Siyasi iktidara gönderilen bir mesaj da vardır, 'Bakın ben sizdenim' gibi mesajı. Sevgili mahkeme heyeti, ama bu oyuna siz gelmeyin. Nusret Argun, kurtulma adına satın alabileceği her şeyi satın almaya çalıştı. Ama Allah'ın adaleti var. Kendini hapisten kurtarmak amacıyla yapılan bir komplo'' dedi.

''DOSYADA SUÇ İŞLEDİĞİME DAİR DELİL YOK''

Sanık Memduh Oğuz, savunmasında dosyada suç işlediğine dair hiçbir delilin bulunmadığını ileri sürerek ''Dosya da benim suç işlediğime dair bir delil yok. Okyanus ve final operasyonunun hiç bir yerinde olmadım. Bizi çekemeyenler, bize bunu hazırlamışlardır.

Benim Anadolu beyle (dönemin Konya KOM Şube Müdürü ve tutuklu sanık) müşteki, müvekkil ilişkisi vardır. Salih Tuzcu'nun (Konya eski Emniyet Müdürü ve sanık) 2004 yılında bir davasına baktım. Vekil müvekkil ilişkisi. Bunlar savcılığın kumpası. Hakkı Gökbel'in (Selçuk Üniversitesi Rektörü) avukatlığını yapmakta, örgüt ilişkisi sayılmış. Arkadaşlarımla oturduğum evde, örgütsel toplantı olarak gösterilmiş. Arkadaşlarla oturup yemek yeriz, sohbet ederiz buna 'barana' denir. Hasip Şenalp (şikayekçi), Oğuz Hukuk bürosu, paralel yapı avukatları demiş. Biz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nden (KOM) dava alıyor muşuz. 1 tane dava gösterin. Ama yok. Ben yıllarca benimle çalışan Medaş-Digiturk dosyalarımı olaylardan sonra Hasip Şenalp ve Ahmet Özer aldı. Savcı iddianamede bir çok yerde, 'final operasyonunun' kumpas olduğunu söylüyor. Meslektaşlarımın ifadeleriyle tutsak haldeyim. Bunu iktidar mı istedi, bilmiyorum. Bana haset besleyip, benim en iyi müvekkilllerimi almışlardır'' diye konuştu.

''ADALETİN BELİ KIRILMIŞTIR''

Memduh Oğuz, ''Nusret Argun'u, kurtarma adına adaletin beli kırılmıştır. Kesinlikle yargı bir gün siyasi baskılardan kurtulacak. Sizden bir empati yapmanızı istiyorum. Benim HTS'lerin (telefon kayıtları) hepsi müvekkillerimdir. Bir örgüt kurmuş, yönettiğim iddia edilmekte, KOM beni üye, savcılık kurucu yapmış'' dedi.

 Tutuklu sanık Memduh Oğuz'un ifadesi alındıktan sonra duruşmaya ara verildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@