Palandöken Zirvesinde 'Muhteşem' Görüntü

ERZURUM'da Atatürk Üniversitesi önderliğinde Palandöken'e düzenlenen Cumhuriyet tırmanışına katılan gençler, denizden 3 bin 176 metre yükseklikteki karla kaplı zirveye, 30 kilo ağırlığındaki 96 metrekarelik Türk Bayrağı ile 24 metrekarelik Atatürk posterini taşıdı.

Haberler 31.10.2015, 12:04
Palandöken Zirvesinde 'Muhteşem' Görüntü

Turgay İPEK/ ERZURUM,(DHA)- ERZURUM'da Atatürk Üniversitesi önderliğinde Palandöken'e düzenlenen Cumhuriyet tırmanışına katılan gençler, denizden 3 bin 176 metre yükseklikteki karla kaplı zirveye, 30 kilo ağırlığındaki 96 metrekarelik Türk Bayrağı ile 24 metrekarelik Atatürk posterini taşıdı. Bulutların önünde dev bayrak ve posteri yan yana açmak için sıralanan gençleri sis, kar ve hava sıcaklığının sıfırın altında 6 dereceye düşmesi etkilemedi. Cumhuriyetin ilelebet bekçileri olacaklarını dile getiren gençlerin bayraklı ve Atatürklü 'muhteşem' zirve fotoğrafları, internet sitelerinde rekor paylaşımlara ulaştı.

Atatük Üniversitesi Spor Kulübünün Organize ettiği, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Palandöken Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin desteklediği 29 Ekim Cumhuriyet tırmanışına 35'i kadın toplam 140 kişi katıldı. Palandöken'in deniz seviyesinden 2 bin 400 metre yükseklikteki Dedeman Oteli önünde başlayan tırmanışa katılanlar, TDF Başkanı Alaattin Karaca, yönetiminde kar, yoğun sis ve soğuk havayla la mücadele etti. Yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüş ardından zirveye ulaşan gençler sırtlarında taşıdıkları 30 kilo ağırlığındaki dev Türk bayrağı ile Atatürk posterini açtı. Hava sıcaklığının sıfırın atında 6 dereceye kadar düştüğü Ejder Tepesi'nde çekilen fotoğraflar, sosyal palyaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı. Bu görüntüleri paylaşan öğrenciler, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunduklarını ve İstiklal Marşını okuyarak görevlerini yerine getirmenin sevincini yaşadıklarına vurgu yaptı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@