Özgenç: 9 Günlük Tatiller Ölümlere Davetiye

İSTANBUL (ANKA) - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkan...

Haberler 28.09.2015, 14:00
Özgenç: 9 Günlük Tatiller Ölümlere Davetiye

İSTANBUL (ANKA) - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Genel Nurettin Özgenç, 9 günlük bayram tatillerinin ölümlere davetiye çıkardığını belirterek, “Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunu özellikle uzun tatillerin yaşandığı dönemlerde zirveye çıkıyor. Bayram tatillerinin gereğinden fazla uzatılması, tatil veya ziyaret amacıyla şehirlerarası trafiğe çıkan araç sayısının artmasında etkili olurken dikkatsizlik nedeniyle trafik kazalarının da daha çok arttığı dönem olmuştur. Bu Kurban bayramı tatili kaza bilançosu da içler acısı” dedi.

Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, uzun bayram tatilleri sonucu yüzlerce vatandaşın canından ve malından olduğunun altını çizerken, “Son olarak bu Kurban Bayramında tatil süresinin uzun tutulmasıyla meydana gelen kazalarda dün saat 17.30'a kadar yurt genelinde meydana gelen 163 trafik kazasında 134 kişi hayatını kaybederken, 650 kişi de yaralanmıştır. Her biri servet değerinde olan araçlarda zarar görmüştür” ifadelerini kullandı.
Özgenç şunları kaydetti:

“Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in ‘vatandaşların uzun bir tatil yapma olanağı’ olarak tanımlayıp 1999 yılında başlattığı ondan sonra iş başına gelen hükümetlerin de dini bayramlarda adeta alışkanlık haline getirdiği idari izinle 9 güne çıkarılan tatiller her bayram yüzlerce insanın ölümüne binlercesinin de yaralanmasına neden olmaktadır. Bir musibet kırk nasihatten evla ise bu ısrar niye? Bu nedenle hükümet cana ve mala zarar veren uzun süreli bayram tatili uygulamalarına son vermeli. Bir musibet kırk nasihatten evla olmasına rağmen uzun bayram tatillerine son vermek için kaç musibet daha yaşanması lazım?” (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@