Özel: Anneler, Yalnızca Evlerin Değil Türkiye'nin De Birlik Ve Dirlik İçerisinde Bulunmasının Garantisi

ANKARA (ANKA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği

Haberler 10.05.2015, 11:20
Özel: Anneler, Yalnızca Evlerin Değil Türkiye'nin De Birlik Ve Dirlik İçerisinde Bulunmasının Garantisi

ANKARA (ANKA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerin, yalnızca evlerin değil Türkiye’nin de birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisi olduğunu vurguladı.

Özel, Anneler Günü için bir mesaj yayınladı. “Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensupları, kıymetli anneler ve anne adayları” diyerek mesajına başlayan Özel, “Mayıs ayının ikinci pazar günü, aile hayatının birleştirici unsuru, karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın simgesi olan annelerimize ithafen ‘Anneler Günü’ olarak kutlanmaktadır” anımsatması yaptı.

“Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki, her devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.’ vecizesinde aile, toplum ve devlet hayatı açısından önemini ifade ettiği Türk kadınının ve fedakâr annelerin mümtaz birer timsali olan tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’ kutlu olsun” ifadelerini kullanan Genelkurmay Başkanı, şunları kaydetti:

“Aile yapısının muhafazasında, kültürel değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasında, geleceğe umut ve güvenle bakan, çalışkan ve idealist nesillerin yetiştirilmesinde hiç şüphesiz en büyük pay fedakâr annelerindir.

Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerimiz, yalnızca evlerimizin değil ülkemizin de birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisidir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta bizleri vatan uğruna hizmet etmek üzere yetiştiren saygıdeğer annelerimiz, çocuklarımızı millî değerlerimiz çerçevesinde yetiştiren ve huzur içerisinde çalışmamıza imkân tanıyan değerli eşlerimiz ve annelik vasfını taşıyan kıymetli personelimiz olmak üzere, bütün annelerin anneler gününü kutluyor; aileleri, evlatları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@