Otobüs Bekleyen Kadınların Cüzdanlarını Çalmaktan Yakalandılar

ADANA'da kadınların çantalarından cüzdan çalan 33 yaşındaki Ahmet Kırhan ile 29 yaşındaki Ramazan Yıldız, güvenlik kamerası görüntülerinden saptanarak yakalandı.

Haberler 08.10.2015, 21:44
Otobüs Bekleyen Kadınların Cüzdanlarını Çalmaktan Yakalandılar
(DHA)- ADANA'da kadınların çantalarından cüzdan çalan 33 yaşındaki Ahmet Kırhan ile 29 yaşındaki Ramazan Yıldız, güvenlik kamerası görüntülerinden saptanarak yakalandı.

Merkez Seyhan İlçesi'nin trafiğin yoğun olduğu Özler ve Abidinpaşa caddeleri üzerindeki otobüs duraklarında birer gün ara ile 21 yaşındaki Nurcan K. ile 32 yaşındaki Zehra K.'nın çantalarındaki cüzdanlar çalındı. Cüzdanlarının çalındığını fark eden kadınların şikayetçi olması üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'nün Güven Timi Amirliği'nde görevli yaya devriyeler, otobüs duraklarını takibe aldı. Bir işyerinin güvenlik kamerasının kayıtlarından çanta hırsızlarının bir çok suçtan sabıkası bulunan Ahmet Kırhan ile Ramazan Yıldız olduğu saptandı. Ekipler, Ahmet Kırhan ile Ramazan Yıldız'ı Karacaoğlan Caddesi üzerinde yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılar, ilk yapılan sorgularında suçlamayı kabul etmedi. Uyuşturucu madde bağımlısı oldukları belirlenen zanlılara güvenlik kamerası kayıtları izletildi. Görüntüleri izleyen zanlılar, suçlarını itiraf etti. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen zanlılardan Ramazan Yıldız, işsiz oldukları için yankesicilik yaptığını söyleyerek, "İş var da biz mi çalışmadık? İşsizlikten yapıyorum, olsa çalışırdım" dedi. 2 şüpheli tutuklandı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@