Orman Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişikliğe Gitti

Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılının mart ayı itibarıyla Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Yeni düzenleme ile yükselme sınavı sonucuna göre atanacaklarda aranana hizmet süresi şartı 6 aydan 3 yıla çıkarılırken, teknik ve idari müdür kadrolarına atama için hizmet süresi şartı 10 yıldan 14 yıla çıkarıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişikliğe Gitti
Orman Genel Müdürlüğü, yükselme sınavına tabii olarak atama yapılacak kadrolara ilişkin yeni düzenlemeler getirdi. Yapılan değişiklik ile şeflik ve müdürlük gibi kadrolara yerleştirecek adaylarda aranan hizmet süreleri farklı bir sınıra çekildi.

Yönetmelikte yapılan değişiklik ile görevde yükselme sınavı ile atama yapılacak kadrolar arasına aromatik bitkiler merkez müdürü, APK uzmanı ve rasatçı yardımcısı unvanları eklendi. İşletme müdürü kadrosu görevde yükselme sınavı ile atama yapılacak olan kadrolar arasından çıkarıldı. Öğretmen, rasatçı ve haberleşme teknisyenleri kadroları da unvan değişikliği ile atama yapılacak kadroların arasına eklendi.

Müdür Kadrosuna Atama Yapılması İçin Hizmet Şartı 10 Yıldan 14 Yıla Çıkarıldı

Atama yöntemlerin üzerinde yapılan değişiklik sonrası idari ve teknik şube müdürlüğü ile fidanlık müdürü ve başmühendis kadrolarına yapılacak atama için aranan hizmet süresi 10 yıldan 14 yıla çıkarıldı.

Genel müdürlük içinde ataması yapılacak daha alt birimdeki personel için hizmet süresi 6 aydan 3 yıla çıkarıldı. Şef kadrolarına atama yapılması için 3 yıl olarak kabul edilen hizmet süresi 5 yıla çıkarılırken, Bilişim kadrolarına atama yapabilmek için bekçi, rasat yardımcısı, teknisyen yardımcısı gibi kadrolara 3 yıl çalışmış olma şartı getirildi.

Unvan Değişikliğine Özel Şartlar Getirildi

Görevde yükselme ile yapılacak atamalar arasında sayılmayan hukuk müşaviri, işletme müdür yardımcısı, enstitü müdürü ve bölge müdür yardımcılığı kadrolarına atamalar üzerine özel şartlar getirildi.  Belirtilen tüm kadrolar için gerekli fakültelerden mezun olma şartı aranırken, hukuk müşavirliği kadrosu için son 5 yıl avukatlık bürosunda çalışmış ve toplam 10 yıl hizmet vermiş olma şartı getirildi. Bölge müdür yardımcılığı için en az 3 yıl çalışmış olma şartı aranırken, işletme müdürlüğü kadrosu için en az 2 yıl çalışmış olmak şartı geçerli kılındı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@