Orman Bakanı: Dost Düşman Bilsin Bu Yola Kefenimizi Giyerek Çıktık

ANKARA (ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki...

Haberler 23.09.2015, 08:40
Orman Bakanı: Dost Düşman Bilsin Bu Yola Kefenimizi Giyerek Çıktık

ANKARA (ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki gelişme ve kalkınmayı hazmedemeyen şer güçlerinin düğmeye bastığını belirterek, “Tarih boyunca millet olarak bizler, değerlerimiz uğrunda şehadeti göze alarak Hakk’a yürümeyi en mukaddes vazife ve en yüce şeref bilmişizdir. Devlet ve siyaset adamı olarak hepimiz, bu yola canımızı feda etmeyi göze alarak çıktığımızı her fırsatta haykırmaktayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da yıllardır ifade ettiği gibi, kefenimizi giyerek bu yola çıktığımızı dost düşman herkes bilmelidir” dedi.

Bakan Eroğlu Kurban Bayramı mesajı yayınladı. “Bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, hayırlara, huzura, sulh ve sükûna ve kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” diyerek mesajına başlayan Eroğlu, bayramların neşe ve sevinç günleri olsa da, ne var ki bu yılki Kurban Bayramına, Türkiye’de ve çevresindeki üzücü, bir o kadar da ibret verici hadiselerle girildiğine işaret etti. Yıllardır Türkiye’nin güneyini kuşatan ateş çemberinin, Haziran seçimlerinden bu yana maalesef Türkiye’ye de sıçratılmak istendiğini savunan Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

“Memleketimizdeki gelişme ve kalkınmayı hazmedemeyen içerdeki ve dışardaki şer güçler, bu hamlemizi yok etmek gayesiyle kendilerince düğmeye bastılar. Tarih boyunca millet olarak bizler, değerlerimiz uğrunda şehadeti göze alarak Hakk’a yürümeyi en mukaddes vazife ve en yüce şeref bilmişizdir. Devlet ve siyaset adamı olarak hepimiz, bu yola canımızı feda etmeyi göze alarak çıktığımızı her fırsatta haykırmaktayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da yıllardır ifade ettiği gibi, kefenimizi giyerek bu yola çıktığımızı dost düşman herkes bilmelidir. Bizden önce Ecdadımız; Malazgirt’te Niğbolu’da, Çaldıran’da, Ridaniye’de, Kosova’da, Mohaç’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da, Afyonkarahisar’da ve Kıbrıs’ta; nasıl ki al kanlarıyla sulayarak bu vatanı bize emanet etmişlerse, biz de sonraki nesillerimize, aynı toprakları, gerektiğinde kanımızla sulayarak teslim etmeye söz vermişizdir.”

Mesajını vatandaşlara seslenerek sürdüren Orman Bakanı, “Sevgili Vatandaşlarım, Allah’ın izin ve inayetiyle devlet ve millet olarak hep birlikte bu terörün üstesinden geleceğiz ve nice nice güzel bayramlara erişeceğiz. Bizler;  Devlet ve Hükümet olarak şanlı bayrağımızı zirvelere taşımak için elimizden gelen her şeyi seferber etmekteyiz. Milletimizin bahtı açıktır. 21. asra mührünü vuracak olan aziz milletimizi yürekten selamlıyorum. Bu duygularla serhat boylarında nöbet tutan kahraman askerlerimize ve polislerimize Cenâb-ı Hakk’tan bu ulvi vazifelerinde muvaffakiyetler temennilerimle minnetlerimi arz ediyorum. Bu yolda şehadet şerbetini içen kardeşlerimize de Allah’tan rahmet; muhterem ailelerine de sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesine vesile olması temennilerimle Mübarek Kurban Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@