Orhangazi'de 12 öğretmen ve ABD’de çalışan profesör gözaltına alındı

BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde bulunan ABD'nin Widener Üniversitesi’nde Profesör olarak görev yapan İsmail Kul ile kardeşi Mustafa Kul, 'FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen...

Haberler 02.08.2016, 13:39
Orhangazi'de 12 öğretmen ve ABD’de çalışan profesör gözaltına alındı
Hasan BOZBEY / ORHANGAZİ(Bursa), () - BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde bulunan ABD'nin Widener Üniversitesi’nde Profesör olarak görev yapan İsmail Kul ile kardeşi Mustafa Kul, 'FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen ile sık sık görüştüğü' ihbarı üzerine   gözaltına alındı. Ayrıca, Orhangazi’de sürdürülen FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında 12 öğretmen gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nü arayan ve kimlik bilgilerinin gizli tutulmasını isteyen bir kişi,  yakın arkadaşı Mustafa Kul'un kendisine, 'Ağabeyi Profesör İsmail Kul'un sık sık ABD'de Fethullah Gülen ile bir araya geldiğini' söylediğini öne sürerek ihbarda bulundu. Bunun üzerine polis ekipleri harekete geçti. Orhangazi Muradiye Mahallesi’ndeki adrese giden polis ekipleri, İsmail Kul ve Murat Kul’u gözaltına aldı. İsmail Kul’un Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya eyaletindeki Widener Üniversitesi'nde profesör olduğu ve terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen ile sık sık görüştüğü iddia edildi.

Orhangazi’de ayrıca, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 12 öğretmen gözaltına alındı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@