Orgeneral Özel Anıtkabir'de: Tsk Ve Yüce Milletimize En İyi Şekilde Hizmete Gayret Ettim

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, görevinin son gününde Anıtkabir’i ziyaret etti ve Şeref Defteri’ne, “Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Milletimize en iyi şekilde hizmet etme gayreti içinde oldum” diye yazdı.

Haberler 18.08.2015, 12:32
Orgeneral Özel Anıtkabir'de: Tsk Ve Yüce Milletimize En İyi Şekilde Hizmete Gayret Ettim

ANKARA (ANKA) – Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, görevinin son gününde Anıtkabir’i ziyaret etti ve Şeref Defteri’ne, “Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Milletimize en iyi şekilde hizmet etme gayreti içinde oldum” diye yazdı.

30 Ağustos itibariyle emekliye ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bugün Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu ve Şeref Defteri'ni imzaladı. Orgeneral Özel Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Ebedî Başkomutanımız, Büyük Devlet Adamı, Eşsiz Komutan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Aziz Atatürk,

Bugün, yüce milletimizin bağrından çıkan ve mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum, binlerce yıllık şanlı mazisi zaferlerle dolu kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Genelkurmay Başkanı olarak son kez huzurunuzdayım.

46 yıllık meslek hayatım boyunca ilkelerinizin ışığında ülkeme, milletime ve mesleğimin değerlerine sadakatle ve büyük bir onur duyarak görev yaptım. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Milletimize en iyi şekilde hizmet etme gayreti içinde oldum. Kısa bir zaman sonra veda ederek Genelkurmay Başkanlığı görevimden ve gururla taşıdığım üniformamdan ayrılacağım.

Değerli silah arkadaşlarımla birlikte, askerlik mesleğinin omuzlarımıza yüklediği görevin bilinci ve yasal sorumluluklarımızın gereği olarak Yüce Milletimizin hizmetinde tek yürek hâlinde yürüttüğümüz çalışmaların bundan sonraki dönemlerde görevi devralacak arkadaşlarım tarafından da aynı coşku, azim ve kararlılıkla devam ettirileceğine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin eriştiği saygın konumun daha da yükseğe taşınacağına tüm kalbimle inanıyorum.

Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, manevi huzurunuzda saygı ile eğiliyorum.

Ruhunuz şad olsun.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@