Orgeneral Mendi, Kastamonu'da askerlerin yemin törenine katıldı

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Kastamonu'da kısa dönem askerlerin yemin törenine katıldı. Orgeneral Mendi, askerlerin aileleriyle bir araya geldi, yaşlı bir kadının elini öptü, çocukları sevdi.Kastamonu 5'inci Jandarma...

Haberler 04.03.2016, 14:42
Orgeneral Mendi, Kastamonu'da askerlerin yemin törenine katıldı
JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Kastamonu'da kısa dönem askerlerin yemin törenine katıldı. Orgeneral Mendi, askerlerin aileleriyle bir araya geldi, yaşlı bir kadının elini öptü, çocukları sevdi.

Kastamonu 5'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'nda, 362'nci Kısa Dönem 1'inci Grup Askerler için yemin töreni düzenlendi. Törene, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin yanında Vali Şehmus Günaydın, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Kastamonu Belediye Başkanı Ak Partili Tahsin Babaş ve diğer protokol üyeleri ile kısa dönem askerlerin aileleri katıldı.

Orgeneral Galip Mendi, tören alanına gelerek tören mangasını ve askerlerin ailelerini selamladı. İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra yemin töreni yapıldı. Kısa dönem askerler, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya ellerini koyarak yemin etti. Daha sonra birliğe ilk katılan asker ile eğitimde başarılı olan askerlere plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Törende konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, askerleri sağ salim ailelerine teslim etmenin kendilerinin görevi olduğunu söyledi. Orgeneral Mendi, askerlere hitaben yaptığı konuşmasında, şöyle dedi:
"Bu kutsal vazife içerisinde, kutsal askerlik hizmetini ifa ederken, yüce Türk milletinin askerlere verdiği onurun kıymetini her zaman bilin. Sizleri bu yuvaya teslim eden değerli aile bireylerinize ben komutanınız olarak içtenlikle şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Alacağınız tüm görevleri bu süre içerisinde üstün bir görev anlayışı içerisinde, vazife duygusu içerisinde, en önemlisi vatan ve bayrak sevgisi içerisinde en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum."
Orgeneral Mendi, törenin sonunda askerlerin aileleriyle bir araya gelerek, onlarla kucaklaştı. Çocukları seven Orgeneral Mendi, yaşlı bir kadının da elini öptü. Ailelerin, terörün bitirilmesini istemesi üzerine Orgeneral Mendi de "Sabredin, kısa zamada bu iş bitecek" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@