Organlarıyla 5 Kişiye Hayat Verecek

TEKİRDAĞ’ın Ergene İlçesi’nde geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 27 yaşındaki bir çocuk babası Alper Zorlu’nun ailesi tarafından bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu.

Haberler 12.12.2015, 23:21
Organlarıyla 5 Kişiye Hayat Verecek

(Tekirdağ),(DHA)– TEKİRDAĞ’ın Ergene İlçesi’nde geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 27 yaşındaki bir çocuk babası Alper Zorlu’nun ailesi tarafından bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu.

Velimeşe Mahallesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunda çalışan Alper zorlu, 3 gün önce düşerek bayıldı. Mesai arkadaşları tarafından ambulansla Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Zorlu’nun beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Üç gündür yoğun bakımda tutulan Zorlu’nun dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, evli ve 1 çocuk babası olan Alper Zorlu’nun organlarını bağışladı.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans uçak ile Ankara’dan bir ekip Çorlu Havaalanı'na oradan da Çorlu Devlet Hastanesi’ne gelerek, genç adamın bağışlanan organları akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerini 6 saat süren operasyonla aldı. Organların sıra bekleyen hastalara nakil edileceği belirtildi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@