Oluk Oluk…a Gazete İlanıyla Açıklık: Askeri Eğitimde Kullanılan Bir Cümle Ama Öncesi Var

ANKARA(ANKA) – İşadamı Sedat Peker, Rize mitinginde basında öne çıkarılan bazı cümlelerin...

Haberler 16.10.2015, 10:20
Oluk Oluk…a Gazete İlanıyla Açıklık: Askeri Eğitimde Kullanılan Bir Cümle Ama Öncesi Var

ANKARA(ANKA) – İşadamı Sedat Peker, Rize mitinginde basında öne çıkarılan bazı cümlelerinin yanısıra farklı mesajlar vermeye de çalıştığını örneğin konuşmasını bir yerinde "Mevsimlik işçiler bizim kardeşlerimizdir, lütfen onlara kötü davranmayın, Güneydoğu plakalı araçlara galeyana gelerek saldırmayın, bu yabancı istihbarat örgütlerinin ve terör örgütlerinin olmasını istediği bir şeydir" dediğini anımsattı.

Peker Rize mitinginde verdiği mesajların ne anlama geldiğine ilişkin, daha sonra yaptığı açıklamalarının gazetelerde yer almaması üzerine basın organlarına bir de ilan verdi. Peker “Duyuru” başlıklı ilanda Rize mitinginde söylediği sözlere açıklık getirdi. Peker duyurusunda “9 Ekim Cuma günü Rize ilinde 'Teröre Lanet Et, Şehidine Sahip Çık.' mitinginde yapmış olduğu konuşmanın içinden (maalesef ki) sadece bir  cümleyi alarak haber yapıp, haksız bir gündem oluşturmaya çalışan bazı basın grupları olmuştur” dedi.

Oysa bu cümlenin bir öncesinde, “Terörü destekleyen ülkeleri sayıp bunlar terör örgütleriyle beraber bir gün ülkemizi yaşanmaz hale getirirlerse, asker, polis, istihbaratçıların artık görevini yapamaz hale gelirse, vatandaşın meşru müdafaa hakkı doğduğunda onlar bu milleti o zaman tanıyacaklar, adeta Dünya'nın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk onların kanlarını akıtacağız” dediğini kaydeden Sedat Peker, bu cümlenin askeri eğitimlerde zaten devamlı kullanılan bir cümle olduğunu vurguladı.

-"BAŞKA ŞEYLER DE SÖYLEDİM"-

Sedat Peker açıklamasına şöyle devam etti:

“Konuşmamın diğer bölümünde ise mevsimlik işçiler bizim kardeşlerimizdir, lütfen onlara kötü davranmayın, Güneydoğu plakalı araçlara galeyana gelerek saldırmayın, bu yabancı istihbarat örgütlerinin ve terör örgütlerinin olmasını istediği bir şeydir, dedim. ŞEHİT haberi duyduğunuz zaman gerekirse ellerinizi kanatırcasına ısırın ama bu hatayı asla yapmayın diye de özellikle belirttim. Bu anlattıklarımın doğruluğunu kanıtlayan konuşmamın videolarını www.sedatpeker.com adresinde seyredebilirsiniz. Konuşmamın içinden cımbızla bu bölümü alıp yayın yapan basın kuruluşları hakkında avukatlarımın (yasal haklarımız için) inceleme yaptıklarını saygıyla kamuoyuna duyururum.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@