Ölen Kaçak Çocukları Teşhis Eden Tekne Kaptanından Gözyaşı

YUNANİSTAN'ın Agathonisi Adası'na geçiş sırasında, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinden kaçarken alabora olan sürat teknesinde ölen 4 çocuk için tekne kaptanı 35 yaşındaki Özkan A.'ya teşhis yaptırıldı. Yunan yetkililerce gerçekleştirilen teşhiste, Özkan A.'nın cesetlere bakmaya zorlandığı ve ağladığı duyuruldu.

Haberler 18.01.2016, 17:41
Ölen Kaçak Çocukları Teşhis Eden Tekne Kaptanından Gözyaşı

 (DHA)- YUNANİSTAN'ın Agathonisi Adası'na geçiş sırasında, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinden kaçarken alabora olan sürat teknesinde ölen 4 çocuk için tekne kaptanı 35 yaşındaki Özkan A.'ya teşhis yaptırıldı. Yunan yetkililerce gerçekleştirilen teşhiste, Özkan A.'nın cesetlere bakmaya zorlandığı ve ağladığı duyuruldu.

Yunanistan'da yayınlanan 'www.protothema.gr' adlı sitenin haberine göre, geçen 15 Ocak'ta Aydın'ın Didim ilçesi yakınlarından altı metrelik sürat teknesine alabora olduğu olayda ölen ikisi kız dört çocuk için teşhis yapıldı. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin fark etmesinin ardından kaçmaya çalışan kaptan Özkan A.'nın, 24 yolcunun bulunduğu teknedeki 4 çocuğun ölümüne yol açtığı duyuruldu. Suriyeli gibi davranan Özkan A.'nın, teşhisi yaparken zorlandığı belirtildi. Özkan A.'nın gözyaşlarını tutamadığı ifade edildi. Özkan A.'nın daha önce Midilli ve Samos adalarına tekneyle göçmen götürdüğü ancak yakalanmadığını itiraf ettiği de kaydedildi. Türk kaptanın her organizasyondan 3 bin dolar aldığının öğrenildiği ifade edildi. Tutuklanan Özkan A.'nın 120 yıl hapis cezasıyla yargılanacağı duyuruldu.
 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@